31 Ekim 2018 Çarşamba, 12:49
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“MALATYA’NIN AHEGİNİ KORUYARAK YÖNETTİ”
“MALATYA’NIN AHEGİNİ KORUYARAK YÖNETTİ”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 27 Ekim 2018 Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine alınan Ali Kaban’ı makamına kabul etti. Başkan Polat, “Valimize uyumu ve Malatya’ya yapmış olduğu hizmetler ve Malatya’nın ahengini dengeli bir şekilde koruyarak yönetmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. Malatya’daki 16 aylık çalışma döneminde birlikte çalışmaktan onur duyduğunu ifade eden Ali KabanBüyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a veda ziyaretinde bulundu.

“MALATYA KENDİSİNİN MEMLEKETİDİR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “16 aylık Malatya Valiliği görevinde kendisiyle birlikte hareket ederek çok güzel projeler hazırladık. Her daim Malatya’mızı daha iyi yerlere getirme gayreti içinde olduk. Sayın Valimiz kamu kuruluşlarımız ve yerel yönetimlerimizle, belediye başkanlarımızla uyumlu bir şekilde hareket etti. Bunun sonucunda da hizmet yolunda güzel adımlar attık. Valimize uyumu ve Malatya’ya yapmış olduğu hizmetler ve Malatya’nın ahengini dengeli bir şekilde koruyarak yönetmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte başarılarının devamını diliyorum. Malatya kendisinin memleketidir. Bizler de burada kardeşleri olarak her daim Sayın Valimizin yanında oluruz” ifadelerini kaydetti.

“MALATYA UNUTULACAK BİR ŞEHİR DEĞİL”

Malatya Valisi Ali Kaban ise, “Malatya unutulacak bir şehir değil. İlk geldiğim andan itibaren bunu hep hissettim. Tarihi, coğrafyası ve insanının sıcak yapısıyla ciddi manada ülkemizin kaderini etkileyecek şekilde önem arz eden bir vilayetimiz. Sizler çalışma dönemimiz içinde, gerek ilçe belediye başkanı olarak gerekse de şu son dönemde ifa ettiğiniz Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışmalarımızda hep destekçi oldunuz. Malatya için ortak bir şeyler yapma hususunda hiçbir zaman ortaklık yapmaktan kaçınmadınız. Bunun için teşekkür ediyorum. Görev sürecimiz içinde bir şeyler yapmaya çalıştık. Bir kısmını tamamladık, bir kısmı eksik kaldı. Bunlar da devam ederek yürütülecek çalışmalar. Tarihten gelen bir değerimiz olan Arslantepe, kültürel dokumuzun nakışı olan kayısının unutulmadan gündemde tutulması gerekiyor. Ben eminim ki bu çalışmalar sürdürülecektir. Bunlar bizim görevimizdir. Görevim süresince gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda değerlerimizi ortaya koymayı bir görev bildim. Özellikle Malatya Vesikası adını verdiğimiz Taşhan Kitabesi’yle oradaki anlamını bulan barış içinde birlikte yaşama umdesiyle ilgili hususlarda, bu toprakların yetiştirdiği insanlarla ilgili muhtelif çalışmaları üniversitemiz ile birlikte yapmak suretiyle, bizlerin ciddi manada oluşturduğu müze şehir konsepti içindeki çalışmalara katkı sağlamak üzere bir yerlere gelmiştik. Her şey Malatya içindi.  Eminim bu bayrak daha öteye götürülecektir. Şahsınıza ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şahsınıza teşekkürü borç biliyorum bundan sonraki çalışmalarda da başarılar diliyorum” sözlerini kaydetti.

Okuyucu Yorumları
96YC6
“MALATYA’NIN AHEGİNİ KORUYARAK YÖNETTİ”