09 Ocak 2019 Çarşamba, 16:08
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
7 AYDA 24 BİN BAŞVURU
7 AYDA 24 BİN BAŞVURU

Aralık ayında sona ermesi beklenen İmar Barışı 6 ay süreyle uzatıldı. Malatyalıların yoğun ilgi gösterdiği İmar Affı'na kentte bugüne kadar 24 bin 535 kişi başvuru yaptı.

Aralık ayında sona ermesi beklenen İmar Barışı 6 ay süreyle uzatıldı. Malatyalıların yoğun ilgi gösterdiği İmar Affı’na kentte bugüne kadar 24 bin 535 kişi başvuru yaptı.

İmara aykırı yapıların kayıt altına alınmasının hedeflendiği İmar Barışı düzenlemesi için vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurularını yapıyorlar. Başvuruların 8 Haziran 2018’de başladığı “İmar Barışı” 31 Aralık 2017 öncesinde yapılan yapılar yararlanabiliyor.

İmar Barışı için başvurular e-devlet İmar Barışı sayfasından da yapılabiliyor. Şimdiye kadar ülke genelinde 9 milyon 500 bin vatandaşın yararlandığı İmar Barışı başvuruları 6 ay daha uzatıldı. İmar Barışı’na Malatyalılar da yoğun ilgi gösterdi. Malatya’da şimdiye kadar İmar Barışı’na 24 bin 535 kişi başvurdu.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Konuyla ilgili BUSABAH gazetesine açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mustafa Yumrutepe, Malatya’da İmar Barışı’na başvuran vatandaş sayısının 24 bin 535 olduğunu ifade ederek, İmar Barışı’nın 6 ay daha uzatıldığını, bu kapsamda 6 ay daha İmar Barışı’ndan yararlanmak isteyen vatandaşların e- devlet üzerinden İmar Barışı sayfasından başvurularını yapabileceklerini söyledi.

Malatya’da “İmar Barışı” hakkında bilgi almak isteyenler vatandaşlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden öğrenebilirler.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan “İmar Barışı” düzenlemesine başvuru süresi 6 ay daha uzatıldı. İmar Barışı 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıları kapsayacak.

Okuyucu Yorumları
FC5IC
7 AYDA 24 BİN BAŞVURU