27 Eylül 2019 Cuma, 11:14
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Acıları Hepimizin Acısı
Acıları Hepimizin Acısı
"Malatya Sivil Toplum Platformu" üyeleri tarafından Diyarbakır'da HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelere destek olmak amacıyla açıklama gerçekleştirildi. PKK terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için Diyarbakır'da HDP binası önünde oturarak eylem yapan annelere destek artarak devam ediyor. Bu kapsamda da bir destekte yeniden Malatya'dan geldi. Soykan Meydanında eylem gerçekleştiren

"Malatya Sivil Toplum Platformu" olarak bugün terör örgütlerinin karşısında duran, onların siyasi uzantılarından korkusuzca hesap soran tüm annelerin yanında olduğumuzu bildirmek için Malatya Soykan Meydanı'ndayız. Cesur Anadolu Kadınlarının çocuklarını geri almak için Diyarbakır'da başlattıkları haklı mücadeleyi bütün kalbimizle destekliyoruz. Malatya Sivil Toplum Platformu üyeleri, annelerin yanlarında olduklarını haykırdılar.

"DEMOKRASİYİ KALKAN OLARAK KULLANIYORLAR"

Platform üyeleri adına bir açıklama yapan Gülten Benli; "Teröristler ve onların siyasi uzantıları demokrasiyi kalkan olarak kullanmaktadır. Kendilerine güç vehmettiklerinde devlete ve millete meydan okumakta, devletin asil mücadelesi karşısında ezilmeye başlayınca da demokratik müzakere talebinde bulunup zaman kazanmaya çalışmaktadır. Yok, olma tehlikesini htiklerinde arkalarına emperyalist güçleri ve devşirilen sözde aydınları alarak demokratik hak ve özgürlüklerden dem vurmaktadır. Çocuk yaştaki evlatlarımızı vatan, devlet ve millet düşmanı haline getirerek eline silah vermek demokratik hak ve özgürlükler kapsamında nasıl değerlendirilebilir? Annelerin hür iradelerini hiçe sayıp, onların canlarını esir almak özgürlük düşmanlığıdır.  Dünyada evladından daha değerli bir varlığı tanımayan annelerimizin bu isyanı, binlerce masum insanın kanına girip, her fırsatta kadın haklarından, insan haklarından dem vuran eli kanlı örgüt ve uzantılarının gerçek yüzünü ortaya çıkaran ibretlik bir vakadır" dedi.

"ANNELER KAZANACAK"

Beli konuşmasının devamında ise; "Diyarbakırlı anne Hacire Akar'la başlayıp Malatyalı anne Şadiye Özbey'le devam eden ve bugün sayıları artarak devam eden ailelerimizin bu eylemi sadece annelerin değil, aynı zamanda babaların da samimi mücadelesidir. Bu çocukların yeri hainlerin gösterdikleri ya da götürdükleri dağlar değil, tüm sadelikleriyle, tüm doğallıklarıyla, tüm hassasiyetleriyle, yüreklerinden konuşan analarının yanı ve ilim irfan yuvası okullarıdır. Yılların sessiz çığlığını, cesaretlerini toplayıp zulme başkaldırarak haykıran, hiçbir siyasi hesabı olmayan acılı anneleri tebrik ediyor ve zafere giden yolun buradan geçtiğine inanıyoruz. Evet! Burada, sadece acıların fotoğrafı var. Siyasi Mesaj yok. Politik dil yok. Fıtratın sesi var. Yalanlanamayacak bu acı gerçeğin, yüreklerdeki feryadın önünde kimse duramayacaktır. Kırk yıldır çocuklarının dağa kaçırılmasındaki acıyı yüreklerine gömen annelerin, bugün neye mal olursa olsun meydan okumaları, siyasi hesap yapmadan, sosyal baskı olmadan terör örgütünün uzantısı partinin Diyarbakır İl Binası önündeki samimi eylemlerine tüm unsurlarımızla destek olacağız. Bu eylemin, karanlık emelleri uğruna ailelerinden koparılıp, devletimizin askeriyle-polisiyle karşı karşıya getirilen binlerce gence yenilerinin katılmasını engelleyeceği gibi, dağa kaçırılanların da serbest bırakılmasına vesile olacağını düşünüyoruz.

Tarih bu onurlu eylemin arkasında başta analar olmak üzere aklıselim sahibi herkesi yazacaktır. Anaların feryadına kulak asmayan sözde sanatçı, sözde siyasetçileri de unutmayacaktır.

Diyarbakır'da yükselen annelerin feryadı terör örgütü ve sevicilerinin planlarını bozacaktır. Terörün boyutu ne olursa olsun, nereden destek alırsa alsın, anne yüreğinin gösterdiği güç karşısında duramayacaktır. Bakın, Annelerin çığlığı silahları nasıl susturacak! Şer güçlerin ve şebekelerinin oyununu nasıl bozacak! İnşallah anneler kazanacak, Türkiye kazanacak. Malatya Sivil Toplum Platformu olarak emperyalistlerin kışkırtması, kirli planları sonucu tutuşturulan fitne ateşinin söndürülmesi ve kardeş kavgalarının bitmesi için, herkesi - herkesimi uyanık olmaya davet ediyoruz. Terör Örgütü ve uzantılarına da kandan geçinmenin bedeli olarak akıbetlerinin hüsran olacağını hatırlatıyor ve akıllarını başlarına almalarını öneriyoruz. Son olarak, bu zulme seyirci kalmanın maddi-manevi sorumluluğunun yüksek olacağından hareketle cennet ülkemizdeki tüm anne-babaları bu şanlı direnişe destek vermeye çağırıyoruz. Fitne ateşine odun değil, su taşımak için bu meydanda toplanan siz Malatya Sivil Toplum Platformu gönüllülerine ve tüm halkımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Okuyucu Yorumları
ZWO3W
Acıları Hepimizin Acısı