31 Ekim 2018 Çarşamba, 12:50
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Ali Bakan Ak Parti'den aday adayı
Ali Bakan Ak Parti'den aday adayı
2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler kapsamında tüm siyasi partilerde hareketlilik yaşanırken, aday adayı olduğunu açıklayan ilk isim Avukat Ali Bakan oldu. Bakan, AK Parti'den Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu basın açıklaması yaparak duyurdu. Aday adayı Ali Bakan, "Malatya'yı Türkiye'de AK Parti'nin kalesi yapmaya ve en yüksek oy oranıyla seçimden çıkmaya çalışacağız" dedi. Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken, kamuoyu hangi isimlerin aday adayı olacağını merakla bekliyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına AK Parti’den aday adayıolduğunu açıklayan ilk isim Av. Ali Bakan oldu.

"MALATYA'YI AK PARTİ'NİN KALESİ YAPACAĞIZ"

2014 yerel seçimlerinde de Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu vurgulayan Avukat Ali Bakan, "Bildiğiniz gibi31 Mart 2019 tarihindeTürkiye bir seçim heyecanı yaşayacak. Bu seçimin Malatya'mız için,Türkiye için, tüm mazlum ve mağdur milletler için inşallah hayırla neticelenmesini temenni ediyorum. Bildiğiniz gibi 2014 yerel seçiminde MalatyaBüyükşehir Belediye Başkanlığına yine aday adayı olmuştum ve çalışmalarımızı yoğun bir şekilde o dönemde de yapmıştık.Ancak 31 Mart 2019' da yapılacak olan seçimlerde ilgili olarak da bu önceki dönem çalışmalarımızla birlikte, yaptığımız istişareler ve görüşmeler neticesinde aday adayı olmaya karar vermiş bulunuyoruz. İnşallah hem bize hem de Malatya'mıza hayırlı olur. Yaptığımız görüşmelerde Malatya'mızın tüm birleşenleriyle, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, il başkanımızla,milletvekillerimizle, ilçe başkanlarımızla,kadın kolları, gençlik kolları ve tüm teşkilat mensuplarıyla yaptığımız görüşmeler neticesinde aday adayı olacağız.Bu teşkilatlarımızla beraber inşallah Malatya'da Türkiye'deAK Parti'nin kalesi yapmaya ve en yüksek oy oranıyla seçimden çıkmaya çalışacağız" ifadelerine yer verdi.

PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK

Projelerini daha sonra açıklayacağını belirten Bakan, "2014 Mahalli seçimlerinde aday adaylığımız için Malatya halkı tarafından büyük bir teveccüh gösterilmişti, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde de Malatya halkının, çevremizin, yakın dostlarımızın talep ve teşvikleri ile Cenab-ı Allah’ın da inayeti ile belediye başkanlığı görevine talip olmuş bulunmaktayız. Görev verildiği takdirde şahsım ve ekibim olarak devam eden yatırım ve hizmetlerin tamamlanması noktasında gayret sarf etme düşüncesindeyiz. Bunun yanında hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizle Malatya'mızı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için kentin tüm bileşenleri ile birlikte el ele vererek gece gündüz gözetmeden çalışmak arzusundayız. Bu amaçla hazırlamış olduğumuz projelerimizi zamanı geldiğinde Malatya kamuoyu ile paylaşmayı düşünmekteyiz" şeklinde konuştu.

EŞİT HİZMET MESAJI

"Bütün hizmetlerin eşit ve adil bir şekilde kentin her yanına dağıldığı bir huzur kenti haline getirmek adına aday adayı olma kararı aldık" diyen aday adayı Ali Bakan," Çalışmalarımızda Malatya’mızı bir bütün olarak tasavvur edip kentin her noktasına eşit mesafede hizmet sunmaya, Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde yapılan yatırımlarla, alt yapısıyla, üst yapısıyla, kent bilinciyle, kentlilik duruşuyla, sosyal kültürel projeleriyle, altyapı ve sportif çalışmalarıyla tüm Türkiye’de adından söz ettiren bir belediye oluşturmak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Bu konuda amacımız Malatya'mızı daha yaşanabilir, insanların güven ve huzur içerisinde vakit geçirdiği, ulaşımdan sosyal yaşama, eğitimden sağlığa, kültürden üretime, altyapıdan üstyapıya bütün hizmetlerin eşit ve adil bir şekilde kentin her yanına dağıldığı bir huzur kenti haline getirmek adına aday adayı olma kararı aldık" ifadelerini kaydetti.

Okuyucu Yorumları
SOHVO
Ali Bakan Ak Parti'den aday adayı