16 Ağustos 2019 Cuma, 12:18
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Arguvanlılar Dört Gözle Bekliyor
Arguvanlılar Dört Gözle Bekliyor
Malatya'nın Arguvan İlçesinde 14 Kasım 2018 yılında yapımına başlanan Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu inşaatının tamamlanma süresi uzadı. Arguvanlı vatandaşlar, yapımı devam eden inşaatların biran evvel tamamlanmasını istiyor. Arguvan ilçesine yapılan ve toplamda 3 milyon 593 bin liraya mal olacağı ifade edilen sağlık merkezinin 2019 yılı içerisinde tamamlanması öngörülürken, ilçe ve ilçeye bağlı birçok mahalle sakinleri inşaatların biran evvel bitirilmesini dört gözle bekliyor. 

Arguvan’da 14 Kasım 2018 yılında yapımına başlanan Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu inşaatının tamamlanma süresi uzadı. 11 Ağustos 2019 yılında tamamlanması planlanan Sağlık Merkezi son aşamasına geldi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kontrolünde yapılan sağlık merkezinin en kısa zamanda tamamlanması bekleniyor.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha önceleri Arguvan ilçesini ziyaret etmiş ve çalışmalar hakkında bilgiler almıştı. Çalık, Arguvan Toplum Sağlığı Merkezi inşaatında yaptığı açıklamada şunları söylemişti;  “Türküleriyle, sözüyle, sazıyla Türkiye’ye mal olmuş, en güzel beldelerimizden birisidir Arguvan. Arguvan’ımızın hizmetlerle buluşması için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam ediyoruz. Arguvan’daki sağlık ocağı şartlarımız daha önce iyileştirmiştik, iyileştirilen şartları daha da geliştirmek istedik ve burada küçük bir hastane toplum sağlık merkezimizi biz Arguvan’ımıza buluşturuyoruz. Arguvan’da bu Toplum Sağlığı Merkezimizi kazandıracağız ve Allah nasıp ederse sağlık hizmetlerini bundan sonra burada yapacağız. Bütün emeği geçen kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Arguvan’a da şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum. Sözlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Bunun da mutluluğu, memnuniyeti, gururu içerisindeyim. Allah nasip ederse 2020’de Arguvan’da tam teşekküllü sağlık hizmeti vereceğiz. Arguvan hastanemize 15 Kasım’da taşınma hizmetleri yapılıyor. Hizmetler yeni hastanemiz de verilmeye başlanacak inşallah. AK Parti verdiği sözleri tutar,  onlar konuşur AK Parti yapar"

Okuyucu Yorumları
WTLZT
Arguvanlılar Dört Gözle Bekliyor