15 Nisan 2019 Pazartesi, 15:05
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAL'de Görünüm
BAL'de Görünüm
 
 
 

Rakibinin mağlup olmasını beklerken, Elbistan'dan 90 dakikayı puansız kapatıp yıkılan Yeşilyurt Belediyespor, Sivas'tan gelen ve lider Şarkışlanın evinde mağulup olduğu haberle umutlarını bu haftaya ertelemişti. 

Bu hafta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor'a konuk olan Şarkışla rakibine 2-0 mağlup olup, Yeşilyurt Belediyespor'un da 6-0 galip gelmesiyle liderlik ligin bitimine 1 hafta kala el değiştirdi ve Malatya temsilcilerinden Yeşilyurt Belediyespor, hafta sonu Ulular Belediyespor'dan galibiyetle dönmesi halinde liderliğini pekiştirecek.

Bu sonuçla birinci olacak Yeşilyurt Belediyespor, daha sonra eleme usulü oynanacak Play-off müsabakalarına katılacak. 

Play-off'ta ilk maçta mağlup olsa dahi 3.lige yükselme umudunu kaybetmeyecek olan Yeşilyurt Belediyespor, ilk maçında mağlup olan bir başka takımla final oynamaya hak kazanacak.

STATÜ NE DİYOR

Büyük bir ihtimalle 65 puanda ligi tamamlayacak olan Yeşilyurt Belediyespor ile Şarkışla Belediyespor'un sıralamadaki yerini aralarında oynadıkları maçlar belirleyecek. Bilindiği üzere ilk maç Sivas'ta oynanmış ve Şarkışla sahadan 3-2 galip ayrılmıştı. Bu maçın rövanşı niteliğindeki maçta ise Yeşilyurt Belediyespor rakibini 4-0 gibi farklı bir skor ile mağlup etmişti. Bu maçlardan da görüldüğü gibi iki takımın puan eşitliğinde Yeşilyurt Belediyespor üstün olan taraf olurak, sıralamada da üstte bulunacaktır.

ULULAR'DAN GALİBİYET ŞART

Ligin son haftasında Yeşilyurt Belediyespor Ulular Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. Şarkışla ise Hankendispor'un ligden çekilmesi nedeniyle haftayı maç yapmadan 3 puanla geçecek. 

Bu nedenle Yeşilyurt Belediyespor'un deplasmanda Ulular Belediyespor'u mutlaka mağlup etmesi gerekiyor.  Bir başka skor Şarkışla Belediyespor'u grupta şampiyon yapacak.

LİGDE NELER OLACAK

Puan durumuna bakıldığında  ilk iki sıranın son hafta belirleneceği, alt sıralarda ise Kahta Dirilişspor ile Hankendispor'un küme düştügü görülüyor.

Yeşilyurt Belediyespor'un başarılı olup, 3.lige yükselmesi halinde; Pütürge Belediyespor'un yanı sıra Malatya Amatör Küme'de şampiyon olan takım BAL'e yükselecek.

 
Okuyucu Yorumları
SOGVN
BAL'de Görünüm