01 Kasım 2018 Perşembe, 15:09
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAŞKA MALATYA YOK
BAŞKA MALATYA YOK
Türkiye’nin ve Malatya'nın gündemini konuşmak üzere Malatya’ya gelen Star gazetesi yazarları, vatandaşlarla bir araya geldi. İcra edilen programda konuşan ve Malatya’nın kendine özgü bir şehir olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Burası önde ve öncü şehirdir, dört dörtlük şehirdir ve bizden başka 44 yok; başka Malatya yok” dedi. Star gazetesi yazarlarının Türkiye’nin ve Malatya'nın gündemini konuştuğu toplantıda söz alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya birliğin, beraberliğin, hoş görünün, sevginin başkentidir, merkezidir. Malatya mini bir Anadolu’dur. Anadolu’nun bütün bir yansımalarını görüyoruz” dedi.

Star gazetesi yazarları ‘Türkiye’nin ve Malatya'nın gündemini konuşmak üzere Malatya’ya geldiler. Bir otelde gerçekleştirilen programa AK Parti Milletvekili ve Star gazetesi Yazarı Yalçın Akdoğan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Star gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ve yazarları Fadime Özkan, Ahmet Kekeç, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, STK temsilcileri, muhtarlar ve birçok vatandaş katıldı.

Her yıl Star gazetesi tarafından Necip Fazıl ödülleri için hazırlanan ‘Gençlik ruh işidir’ videosu ve Malatya Büyükşehir Belediyesince hazırlanan tanıtım videolarının gösteriminden sonra bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, her şeyden önce gençlikle ilgili tanıtım videosundan dolayı tebrik ettiğini söyledi.

ASLINDA SON BİR DARBE GİRİŞİMİYDİ

Bu ruhla 15 Temmuz’da meydanlara indiklerini dile getiren Başkan Polat, “Tamamıyla milli ve manevi, Anadolu’yu anlatan, Türkiye’yi, fedakarlığı, birliği ve beraberliği anlatan çok güzel bir tanıtımdı. Biz bu ruhla 15 Temmuz’da meydanlara indik. Biz bu ruhla 15 Temmuz’da tankların altına yattık. Biz bu ruhla 15 Temmuz’da füzelerin karşısında durduk. Biz bu ruhla sadece dilimizde tekbir, gönlümüzde dua ile silahların karşısına çıktık. Ve o gün aslında sadece yerli iş birlikçilerin değil asıl uluslararası emperyalist güçlerin uşakları vasıtasıyla, maşaları vasıtasıyla ülkemizi bir Suriye, bir Irak yapmak için bu bölgenin haritalarını, planlarını istedikleri gibi çizmek için, masada Türkiye’yi yok saymak için yaptıkları aslında son bir darbe girişimiydi. Ama bu hainlerin bu girişimleri bitmeyecek. Gezi ile başladılar, 17-27 ile devam ettiler” şeklinde konuştu.

SİZLERİ AĞIRLAMAK BÜYÜK BİR ŞEREF

Malatya’da her renkten insanların görülebileceğini kaydeden Başkan Polat, “6-8 Ekim’le biraz daha ilerlettiler. Ve en sonda bu milletin silahlarını bu millete doğrulttular. Ama bu millet Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘meydanlara inin’ talimatıyla meydanlara indi. Ve onların sahte kahramanlıkları karşısında dur diyerek aslında tarihin akışını değiştirmiş olduk. Doğrusu çok duygu yüklü bir tanıtım. Ben de duygulanarak böyle spontane bir şekilde bunu değerlendirmek istedim. Sizleri Malatya’da ağırlamak bizler için büyük bir şeref. Başta Sayın Bakanımız olmak üzere, genel yayın yönetmenimiz, yönetmenimiz, yazarlarımızı ve Malatyalı hemşerimiz Ahmet ağabeyimizi ve çok değerli yöneticilerimizi ve diğer bütün arkadaşlarımızı Malatya’da ağırlamak bizim için büyük bir mutluluk. Malatya birliğin, beraberliğin, hoş görünün, sevginin başkentidir, merkezidir. Malatya mini bir Anadolu’dur. Anadolu’nun bütün bir yansımalarını görüyoruz. Alevi’si ile Sünni’si ile Türküyle, Kürt’üyle, zenginiyle, fakiriyle her yansımayı, her rengi bu şehirde görürsünüz. Bu şehirde bunların birlikteliğini görürsünüz” ifadelerine yer verdi.

BAŞKA 44 YOK

“Malatya Osmanlı ve Cumhuriyet için önemli bir şehir” diyen Başkan Polat, “Malatya’mız iki Cumhurbaşkanı çıkarmıştır ve ilk sivil cumhurbaşkanı rahmetli hemşerimiz Türkiye’nin dünyaya açılımını gerçekleştirmiştir. Malatya bu konuda önde ve öncü şehirdir. Dört dörtlük şehirdir ve bizden başka 44 yok. Star gazetesi yazarları ve yöneticileri Malatya’yı genel bir değerlendirmeye tabi tuttular, çalışmalar yaptılar ve bugün de programları devam edecek. Güzel bir çalışma ve ben bu güzel çalışmalar neticesinde olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Malatya’mızda AK Parti iktidarı ciddi bir fark atmış, yerel belediyelerin yatırımlarıyla kabuğunu değiştirmiş bir şehir. Biz bir eşikteyiz, hep birlikte o eşiği aşacağız. Ve çok hızlı bir şekilde büyüme gerçekleştireceğimizden eminiz” şeklinde konuştu.

CİDDİ ÇALIŞMALAR ORTAYA KOYUYORUZ

112 Acil Eylem Planını açıkladıklarını hatırlatan Başlan Polat, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz kısa süre içerisinde ‘acil eylem planı’ kapsamında 112 Acil Eylem Planı’nı açıkladık. ‘Memleket Emektir’ dedik ve bundan sonraki süreçte Malatya’nın bütün dinamikleriyle, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, siyasetiyle, akademik camiasıyla, bütün kesimleriyle birlikte yürüyüp Malatya’mızı önce bölgemizi daha sonra ülkemizin marka şehirlerinden bir şehir haline getireceğiz. AK Parti vizyonu kapsamında da 2009’dan sonraki 2018-2019 dönemlerinde belediyecilik olarak Malatya’nın geleceğini planladık. Ahmet Çakır’ın milletvekili olmasıyla ve göreve geldiğimizden itibaren bayrağı daha yükseklere çıkarmak için mücadele ettik. Malatya’nın ülkemizin 2023 hedeflerine denk bir hedef koymaktayız. Ülkemizin 2053 ve 2071 vizyonunda koyacak şekilde ciddi çalışmalar ortaya koyuyoruz. Master planları ile ilgili çalışmalar yaptık. Su kanalizasyonuyla, ulaşımla ilgili, tabii kaynakları ile ilgili, çalışmaları, planları yapmaktayız. Uzun vadeli planlar yaparken, kısa vadeli planlara da devam ediyoruz.”

Okuyucu Yorumları
URJXR
BAŞKA MALATYA YOK