31 Ocak 2019 Perşembe, 12:34
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Daha modern bir Malatya için…
Daha modern bir Malatya için…

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, minibüsçü esnafının sorunlarını bildiğini belirterek, “Malatya'yı daha huzurlu, daha çağdaş ve modern bir şehir haline getirme noktasında çabalarımız devam ediyor” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, beraberinde AK Parti Battalgazi İlçe Başkan Vekili Bahsi Kahveci ve Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce ile birlikte Eski Devlet Hastanesi, Çöşnük ve Göztepe minibüslerinin bulunduğu duraktaki minibüsçü esnafı ile bir araya geldi.

Burada konuşan Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Başkan Gürkan’ın her daim şoför esnafının yanında olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediye başkan adayımız Selahattin başkanımız her zaman şoför esnafının yanında olan, sorunlarımızın çözümü noktasında elinden gelen bütün gayretleri gösteren, Malatya siyasetinde bir devrim yapan, çıkışları ile, hizmetleri ile, halkın içerisinde olan başkanımıza şahsım ve esnaflarım adına bir kere daha teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin bayrağını devralmadan önce sorunları yerinde tespit etme amacıyla duraklarımızı ziyaret ederek, sorunlara yerinde çözüm üretme amacıyla bugün bizi ziyaret etmesinden dolayı bir kere daha teşekkür ediyoruz” diyerek, Başkan Gürkan’ın şehrin bütün sorunlarına duyarlı bir başkan olduğunu söyledi.

AK Parti Battalgazi İlçe Başkan Vekili Bahsi Kahveci de, “Minibüsçüler her daim haktan yana, hakikatten yana, doğrudan yana tavrını koymuştur. Ne zaman ihtiyacımız olsa yanımızda olmuştur. Biz teşkilat olarak 31 Mart yerel seçimlere doğru çalışmalarımızı tamamladık. Resmi olarak inşallah 1 Şubat’ta sahalarda olacağız. Daha önce olduğu gibi bundan sonrada inşallah minibüsçü arkadaşlarımız ile birlikte Malatya’da bir rekor kıracağız” diye konuştu.

KATILIMCI BELEDİYECİLİĞİN TEMEL ESASI

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise, katılımcı belediyeciliğin gereği minibüsçü esnafı ile zaman zaman bir araya gelerek istişarede bulunduklarını belirterek, “Biz, Mesut Başkanla zaman zaman minibüsçü arkadaşlarımızı, servis sahibi arkadaşlarımızı ve hat otobüsleri şoförlerimiz ile bir araya geliyoruz. Hem toplumun dertleri noktasında hem toplumdaki yansımaların şoför esnafları tarafından daha objektif bize aktarılması konusunda hem de kendi sorunlarını bizzat yerinde dinleyip, onların çözüm önerilerini ve bizim çözüm önerilerimiz ile örtüştürerek, minibüsçü esnafımızın ve diğer esnafımızın problemlerini çözme noktasında birlikte hareket ediyoruz. Bizim zaten yönetim anlayışımızda katılımcı belediyeciliğin temel esası da budur. Şehirdeki değerler ile şehri yönetme olgusudur. Bu servis hatlarını çalıştıran özel halk otobüslerini ve minibüs hatlarını çalıştıran şoför kardeşlerimizin çalışma şartları zordur, imkanları da dar olabilir. Özellikle trafik süreci içerisindeki trafik sıkıştığı, zaman zaman vatandaşların psikolojik anlamdaki stresleri farklı şekilde tezahür edebilir. Şoförlerimiz buna rağmen çok nezaketli, naif ve zarif davranmaları noktasında gerekli telkinlerde bulunuyor. Bizlerde bu arada minibüsçüler odası başkanımız ile zaman zaman minibüs ve servis şoförleri ile ilgili hizmet içi eğitim faaliyetlerini de yapıyoruz. Bizim Battalgazi Belediye Konferans Salonu’nda bu tür aktivitelerin yapılması noktasında o salonumuzu gerek minibüsçüler odası olsun, gerek diğer odalar olsun, onlara tahsis etmekte ve onlara her türlü teknik desteği vermekten de büyük onur duyuyoruz. Netice itibari ile şehrimiz mutlu ve huzurlu olursa,  o şehirdeki yaşayan insanların şehirde yaşamanın hazını, mutluluğunu yaşarsa, yöneticiler olarak biz o zaman memnun oluruz” sözlerine yer verdi.

“Ortak paydamız Malatya” diyen Başkan Gürkan, birlikteliğin hizmet üretimine olumlu yansıdığını kaydederek,  sözlerine şöyle devam etti:

“Malatya’yı daha huzurlu, daha çağdaş ve modern bir şehir haline getirme noktasında gayret ve çabalarımız devam ediyor. Hakikaten Osman Başkanımız ile birlikte güzel bir birliktelik sergiledik. Bu birlikteliğin parti teşkilatın ve belediye birlikteliği bugün Battalgazi’deki bu hizmetin bu ölçüde taçlandırılmasını sağladı. Bugün onun bayrağını devralan Basri Başkanımızda bundan sonraki süreçte aynı şekilde birlik, beraberlik içerisinde hem ilçemiz ve şehrimiz açısından bu birlikteliği devam ettirerek, inşallah gelecek yıllarda da daha güzel hizmetleri hep birlikte Malatya halkına sunmanın gayreti içerisinde olacağız.” (Bülten)

Okuyucu Yorumları
41S71
Daha modern bir Malatya için…