21 Şubat 2018 Çarşamba
DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR

Gönlümden beraberlik geçiyordu, o da oldu. Maçın başından bitiş düdüğüne kadar dirençli bir mücadele sergileyen oyuncularımız hak ettikleri bir puanı aldılar. Maça hareketli başlayan ve bizi kendi sahamıza hapsetmeye çalışan Bursaspor bu kadar dirençli bir takım beklemiyordu.

Kasımpaşa karşısında sergilediğimiz futbolun daha fazlasını Bursa deplasmanında ortaya koyduk. Önemli ataklarımız da oldu ancak sert baskı karşısında daha çok pas yapıp rakip karşısında ezilmedik.

Bursa’ nın 2 önemli atağında Ertaç 'ın soğukkanlı kurtarışları maçın kırılma anı oldu ancak ilk yarıda bizim de kayda değer atağımız olmadı değil. Mesela sağ çizgiden ceza sahasına giren Eren’nin asisti daha iyi olsaydı gol atmamız içten bile değildi.

Şimdi öyle bir fikstür var ki maşallah bizimle karşılaşan bir hafta sonra İstanbul’a cimbom deplasmanına gidiyor. Yani bizden 2 puan kaybeden Bursa’nın iki haftada 5 puan kaybetme olasılığı var.

Sonuç itibari ile iyi bir mücadele ile evimize dönüyoruz. Mesela Kasımpaşa maçı gibi kadroyu görünce şok olmadık. Son bölümlerde genç oyuncu riski ile karşılaşmadık yani her şey olması gerektiği şekilde işledi.

Chabek'ın yokluğunu ne kadar da hissetsek de Rahman Pazar günü gayet iyi bir oyun çıkardı. Geçen hafta saçma sapan hatalar yapan Azubuike daha iyi görünürken, Sadık ve Doria iyi bir görüntü verdi.

Tam bir deplasman takımı gibi mücadele edip hak ettiğimiz bir puanı aldık.

Hatta üstüne ekleyip pozisyona da girdik daha ne olsun sonuçta ideal kadromuz olmadan deplasmandan puan ile dönüyoruz.

Ben bizim takımda şunu görüyorum biz deplasmanda daha iyi oynuyoruz, istatistikler de bunu gösteriyor biz deplasman takımıyız.

Hakem bence çok iyi maç yönetti. Rakibin penaltı dediği pozisyonlara çok yakındı ve yanlış karar vermedi. Malatya maçından sonra adeta kızağa çekilip maç alamayan Cüneyt Çakır’ dan sonra gördüğünü çalan hakemler bizim maçlara verildi. Umarım hep böyle devam eder!

Son olarak haftaya Karabük geliyor. Matematiksel olarak ligde kalma şansı iyice azalan rakibimizi yenerek biraz daha rahatlayacağımızı düşünüyorum.

Okuyucu Yorumları
URIXR
DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR