03 Aralık 2018 Pazartesi, 11:15
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
FET֒NÜN ASKERİ YAPILANMASINA DARBE
FET֒NÜN ASKERİ YAPILANMASINA DARBE

Aralarında Malatya'nın da bulunduğu Adana merkezli 10 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan ve aralarında İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında görevli teğmen ve astsubayın da bulunduğu 32 şüpheliden 19’u tutuklanırken, 12’si hakkında adli kontrol karar verildi. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan 1 şüpheli ise serbest bırakıldı.

Aralarında Malatya’nın da bulunduğu Adana merkezli 10 ilde FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonda gözaltına alınan ve aralarında İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında görevli teğmen ve astsubayın da bulunduğu 32 şüpheliden 19’u tutuklanırken, 12’si hakkında adli kontrol karar verildi. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan 1 şüpheli ise serbest bırakıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ/PDY’ye üye olduğu iddia edilen şüpheliler hakkında gözaltı kararı verildi.

ŞAFAK VAKTİ OPERASYON YAPILDI

Bunun üzerine harekete geçen Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Adana merkezli Ankara, Amasya, Bitlis, Kayseri, Kütahya, Malatya, Van, Mersin ve Şanlıurfa’da 27 Kasım günü düzenledikleri şafak vakti operasyonunda 32 şüpheliyi gözaltına alıp ardından adliyeye sevk etti.

FETÖ/PDY terör örgütünün ‘askeri mahrem’ yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, adliyeye sevk edilen 32 şüpheliden 19’u tutuklanırken, 12’si hakkında adli kontrol kararı verildi. (İHA)

Okuyucu Yorumları
IF8LF
FET֒NÜN ASKERİ YAPILANMASINA DARBE