27 Nisan 2010 Salı, 14:53
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu'nun Büyük Başarısı
Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu'nun Büyük Başarısı
Malatya Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu, sportif başarılarıyla görenleri imrendiriyor.
Okulları'nda salon ve saha olmamasına rağmen, Küçük Erkekler Mini Voleybol Türkiye Şampiyonası'nda 8 takım içerisine girmeyi başaran Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu'nun başarıları parmak ısırtıyor. Okulun fiziki şartlarının yetersiz olmasına karşın özverili bir çalışma içerisine giren minikler, okula her yıl bir kupa kazandırmanın gururunu yaşıyor.
 
Miniklerin bu yıl ki hedefleri ise Küçük Erkekler Mini Voleybol Türkiye Şampiyonası'nda Malatya'yı en iyi şekilde temsil etmek. Sahaları ve fiziki şartları uygun olmamasına rağmen, beton zeminde kendi çizdikleri sahada Voleybol antrenmanlarını sürdüren miniklere en büyük desteği ise Okul Müdürü Mehmet Akgül ve Beden Eğitimi Öğretmeni Mesut Selçuk veriyor. Genç sporcuların başarılı olabilmeleri için okul idarecileri, öğretmenleri ve velilerde büyük çaba gösteriyor.


Okul Müdürü Mehmet Akgül, Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu hakkında verdiği bilgi de, okulun fiziki şartlarının uygun olmadığını kaydederken, "Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu, kenar mahallede olmasına rağmen, eğitim öğretim alanında bölgesinin birinci okuludur. Özellikle spor alanında çok başarılı bir konumdayız. Her yıl sportif yarışmalarda okulumuz kupa kazanmaktadır. Bu yıl Küçük Erkekler Mini Voleybol'da Türkiye Şampiyonası'na katılıyoruz. Türkiye Şampiyonası'nda 8 takım arasındayız. Ben emeği geçen
arkadaşlarımızı ve öğrencilerimizi kutluyorum 24-29 Mayıs tarihlerinde Karaman2da yapılacak olan finallerde Malatya'yı temsil edeceğiz" dedi.


Akgül, sosyal ve sportif alanlarda Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu'nun başarılara alışkın olduğunu ifade ederek, "Geçtiğimiz yıllarda çeşitli etkinliklerde okulumuz birinci olmuştur. Proje yarışmalarında il birincisi olduk. Okulumuz, eğitim - öğretim alanında birlik ve beraberliği sağlamış, güçlü bir okuldur. Ancak en büyük eksiğimiz okulumuz binasının çok küçük olması ve spor salonumuzun olmamasıdır. Spor salonumuz olmamasına rağmen böyle büyük başarılara imza atıyorsak, okulumuzun bina sorunu da   çözülürse, Malatya'da bir numara olacağımıza inanıyorum" diye konuştu.


Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu Beden Eğitim Öğretmeni ve Voleybol Antrenörü Mesut Selçuk ise, Türkiye Şampiyonası hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini, Malatya'yı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini söyledi. Selçuk, güçlü takımları yenerek, 8 takım arasına kaldıklarını kaydederek, "Gerçekten biz 6 aydır turnuvalara hazırlanıyoruz.

 

İl birinciliğiyle başladığımız bu yolda, Siirt'te Grup ikinciliğini elde ettik. Erzincan'da yarı final ikinciliğini elde etmemizin ardından, Karaman'da 24-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Küçük Erkekler Mini Voleybol Türkiye Şampiyonası'nda mücadele etme hakkını kazandık. Özellikle Erzincan'daki müsabakalarda; İzmir, İstanbul, Ankara, Trabzon ve Bursa gibi önemli takımları eledik. Önemli olan takımların durumundan çok, bizim buna inanmamızdır. Çocuklarımızı sizde gördünüz. Fizik olarak çocuklarımız üstün değiller ama sergilemiş oldukları oyun itibariyle herkes tarafından takdir ediliyorlar. Özellikle Erzincan'da maç bitiminde büyük şehirlerden gelen öğrencilerin velileri, maç bitiminin ardından bizim çocuklarımıza büyük bir ilgi gösterdiler. Çünkü çocuklarımız müsabakalarda topu yere düşürmemek için büyük bir mücadele örneği gösterdiler. Biz inandık. Karaman'da da önce okulumuzu sonrada Malatya'yı temsil edeceğiz.

 

Yarı finalde ilk dörde girdiğimizde ilimizin de kontenjanı artıyor. İlk dörde girdiğimizde, o ilden iki takım şampiyonalara katılma hakkı kazanıyor. Biz bunun farkındayız. Ben, şampiyonada karşılaşacağımız takımları tanıyorum. Çoğu takımla yarı finallerde karşılaştık. Hedefimiz öncelikle ilk dörde girmek, daha sonra da büyük başarıla imza atmaktır" şeklinde konuştu.


Selçuk, fiziki şartların hazırlıkları etkilediğine de değinerek, "Sınava kendi şartlarıyla hazırlanmak gerekiyor. Mini Voleybol'da biz 200 gram toplarla oynuyoruz. Ancak okulumuzun salonu yok. Beton zeminde de 200 gram topu kullanamıyoruz. Kullandığımızda da, top kısa sürede deforme oluyor. Mecburen daha ağır topları kullanıyoruz. Müsabakalarda da 200 gram topla çocuklarımız özellikle servis kullanırken sıkıntı yaşıyorlar. Ama hiçbir zaman bunların arkasına sığınmadık. Bütün olumsuz şartlara rağmen başarılı olabileceğimizi ispatlıyoruz. Bunu yıllarca Malatya'da da gösterdik. Ama bir salonumuz olduğu zaman daha başarılı olacağımıza inanıyoruz" dedi.


Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu Küçük Erkekler Takım Kaptanı Ahmet Yıldırım da, şampiyona hazırlıklarını en iyi şekilde sürdürmeye çalıştıklarını belirterek, "Şampiyona hazırlıklarımız devam ediyor. Heyecanlıyız. 5-6 aydır antrenman yapıyoruz ve çabalarımız boşa çıkmadı. Arkadaşlarıma güveniyorum. Takım oyununu iyi oynuyoruz. Elverişsiz şartlar olmasına rağmen, en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Salonda oynamak daha farklı, güneşte çabuk yoruluyoruz" diye konuştu.

Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu'nun Büyük Başarısı
Okuyucu Yorumları
SOHVO
Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu'nun Büyük Başarısı