16 Ağustos 2019 Cuma, 12:12
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Hakem Böyle İstedi
Hakem Böyle İstedi
3-1'in rövanşında tur için sahaya çıkan Yeni Malatyaspor rakibini 1-0 yenmesine rağmen UEFA Kupası 3.Turunda turnuvaya veda etti. HAKEMLER: Christopher, Kavanagh, Daniel Cook, Neil Davies

YENİ MALATYASPOR: Farnolle; Chebake, Mina, Mustafa Akbaş, Erkan Kaş; Chaaleli, Murat Yıldırım; Gökhan Töre, Guilherme, Bifouma; Jahovic
PARTİZAN:Vladimir, Starhinja, Zoran, Umar, Takuma, Sasa, Aleksandar, Seydouba, Bojan, Slobodan, Nemanje,
8 Ağustos 2019'da oynanan ve Partizan'ın 3-1 galibiyeti ile sonuçlanan müsabakanın rövanşı dün aşkam Yeni Malatya Stadyumu'nda oynandı.
Teknik Direktör Sergen Yalçın'ın ilk maça nazaran daha hücuma yönelik kadro sahaya sürdüğü gözlendi.

1.YARI

Maç Yeni Malatyaspor'un vuruşu ile başladı.
Ilk dakikalar, iki takımında temkinli oldukları gözlendi. 
DAK 7- Malatyaspor'da Mustafa uzun bir top attı. Defansın arkasına düşen topa kaleci Vlademir atak yaptı, ondan erken davranın Jahovic kafa ile kaleye gönderdi. Defans oyuncularının yetişemediği top filelerle buluşunca sarı siyahlı ekip 1-0 öne geçti.
DAK 10- Chebake sakatlanıp çıktı, yerine Rahman Buğra oyuna girdi.
DAK 11- Mina'nın uzun pası ile buluşan Guilherme, uygun durumdaki Jahovic'e gönderdi. Pas hızlı olunca Yeni Malatyaspor mutlak bir golden oldu.
DAK 15- Takuma sol kanattan atağa kalktı. Bir anda kaleci Farnolle ile karşı karşıya kaldı. Çaprazdan şutu üstten auta çıktı.
DAK 19- Bifouma sol kanattan hücuma kalktı. 6 Pasta Guilherme'ye göndrdi. Defans araya girince sarı siyahlılar mutlak golden oldu.
DAK 21- Gökhan Töre sağ kanattan süratle ceza alanına girdi. Ortasını yaptı. Defans elle uzaklaştırdı. Hakem penaltı vermeyip oyunun devam etmesini istedi.
DAK 30- Yeni Malatyaspor Gökhan Töre ile atağa kalktı. Ceza sahasındaki Bifouma'ya gönderdi. Bu futbolcunun dönerek vurduğu şutu. Arka direkleri yalayarak dışarı çıktı.
DAK 44- Gökhan'ın pası ile sol kanattan hücuma kalkan Buğra, ceza sahasına girdi. Yerden hpasını uzattı, defans kornere çeldi.
Hakem ilk yarıya 3 dakika ekledi.
DAK 45+1 Mustafa sarı kart gördü.
DAK 45+3 Sağ kanattan faul atışı Umar'ın önce kafasına sonra ayağına düştü. Şutunu çekti Farnolle'den döndü tekrar yüklendi. Farnolle tekrar topa hakim olarak kalesini mutlak golden kurtardı.
Daha sonraki dakikalarda sonucu değiştirecek gol olmayınca müsabakanın ilk yarısı Yeni Malatyaspor'un 1-0 üstünlüğü ile tamamlandı.

2.YARI

İknci yarı Partizan'ın en azından 1-0 korumak amaçlı oyunu ile başladı. Yeni Malatyaspor ise bir türlü topu yere inremeyip Partizan'ın isteğine uydu.
DAK 55- Bifouma Erkan'ın pası ile sol kanattan ceza sahasına girdi . Uygun durumdaki Chaaleli'yi gördü. Bu futbolcunun sert şutunu defans kornere çeldi. Kornerden sonuç alınmadı.
DAK 68- Bifouma çıktı Fofana girdi.
DAK 78- Gökhan sağ kanattan mükemmel ortasını yaptı. Jahovic aşırttı. Arka direkte Mina vurdu. Kaleci Vladimir kornere çeldi. Kornerden sonuç gelmedi.
Hakem maçı 7 dakika uzattı.
DAK 90+5 Fofona soldan getirdi. Uygun durumdi Mina'yı gördü. Mina'dan önce defans topu uzaklaştırdı.
Kalan dakikalarda başka gol olmayınca müsabaka 1-0 Yeni Malatyaspor'un galibiyeti ile sona erdi ve sarı siyahlı ekip UEFA müsabakalarına 3.Turda veda etmiş oldu.

Okuyucu Yorumları
85XB5
Hakem Böyle İstedi