29 Ocak 2019 Salı, 12:01
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İnternette satılan ilaçlar güvenilir mi?
İnternette satılan ilaçlar güvenilir mi?

İnternette satılan ilaçların hayati tehlikeye neden olabileceğini dile getiren Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi, vatandaşları uyardı. Başkan Özelçi, “İnternette satılan ürünlerin güvenilir olmadığını, dolayısıyla hastalar tarafından alınmaması gerektiğini söylememiz lazım. Eğer güvenilir ürün istiyorlarsa 5 yıl bu işin eğitimini yapan, alanlarında profesyonelleşen eczanelerden ve eczacılardan temin etmeleri gerekiyor” dedi.

nternette satılan ilaçların hayati tehlikeye neden olabileceğini dile getiren Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi, vatandaşları uyardı. Başkan Özelçi, “İnternette satılan ürünlerin güvenilir olmadığını, dolayısıyla hastalar tarafından alınmaması gerektiğini söylememiz lazım. Eğer güvenilir ürün istiyorlarsa 5 yıl bu işin eğitimini yapan, alanlarında profesyonelleşen eczanelerden ve eczacılardan temin etmeleri gerekiyor” dedi.

Bazı TV reklamları ile ve internette satılan ilaçlar tepkilere neden oluyor. Her geçen gün yaygınlaşan bu reklamlara karşı tepki gösteren Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi, BUSABAH’a konuştu.

BİRÇOK KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLMUŞTU

İnternette satılan ilaçların hayati tehlikeye yol açabileceğini dile getiren Başkan Özelçi, “İnternette ne olduğu, nerede yapıldığı bilinmeyen, menşei belli olmayan, merdiven altı ürünler halka sunulmaktadır. Dolayısıyla hastalığına derman bulamayan ve hastalığı derin boyutta olan insanlar bu tür ürünleri internette istemekteler ve kendilerine derman aramaktadırlar. Fakat bu ürünler, bilimsel araştırması yapılmamış, hiçbir şekilde hastalar üzerinde daha önce güvenilirliği ispatlanmamış ürünler olduğu için, geçmişte hatırlayacaksınız bazı zayıflama ürünleri birçok kişinin ölümüne neden olmuştu. Dolayısıyla bu ürünler hasta sağlığı üzerinde olumsuz etki yapıp, hayati tehlikelere neden olabilir. İnternette satılan ürünlerin güvenilir olmadığını, dolayısıyla hastalar tarafından alınmaması gerektiğini, eğer güvenilir ürün istiyorlarsa 5 yıl bu işin eğitimini yapan, alanlarında profesyonelleşen eczanelerden ve eczacılardan temin etmeleri gerekiyor” diye konuştu.

Okuyucu Yorumları
YVN2V
İnternette satılan ilaçlar güvenilir mi?