11 Mayıs 2018 Cuma, 17:02
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Kripto Yapılanmasına Darbe
Kripto Yapılanmasına Darbe
İzmir merkezli aralarında Malatya'nın da bulunduğu 15 ilde Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TKS) kripto yapılanmasına yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, haklarında yakalama kararı verilen aralarında açığa alınan muvazzaf askerlerin de yer aldığı 96 zanlıdan 65'i gözaltına alındı.

96 ZANLIDAN 65’İ GÖZALTINA ALINDI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu koordinesinde İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün TSK içerisindeki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, açığa alınan 91 TSK mensubu (1 albay, 1 binbaşı, 5 yüzbaşı, 4 üsteğmen ve 80 astsubay) ile yine dijital materyal içerisinde bilgileri bulunan ve tespiti yapılabilen 5 sivil örgüt üyesi hakkında İzmir merkezli Ankara, Konya, Kayseri, Amasya, Balıkesir, Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır, Malatya, Bursa, Kocaeli, Kütahya, İstanbul ve Batman illeri olmak üzere toplam 15 ilde 96 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon kararı alındı. Yapılan operasyon ile 96 zanlıdan 65’i gözaltına alındı.

Zanlıların örgüt üyesi oldukları yönünde haklarında kayıt bilgisi bulunan, aynı zamanda yapılan HTS çalışması neticesi ankesör ve kontörlü telefonlardan sivil örgüt üyeleri tarafından ardışık/tekil aranma kayıtları bulunan kişiler olduğu belirtildi. 

Okuyucu Yorumları
63V93
Kripto Yapılanmasına Darbe