26 Temmuz 2019 Cuma, 17:50
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Maçın galibi yok
Maçın galibi yok
UEFA Kupası 2.Tur Eleme maçında Slovenya’nın Olimbija takımını konuk eden Yeni Malatyaspor arısındaki karşılaşma 2-2 sona erdi.  

Maçtan notlar şöyle;
1.YARI
Maça hızlı başlayan sarı siyahlı ekip oldu ancak gol bir kontrak sonucu Olimpija’dan geldi.
Dakikalar 13’ü gösterdiğinde sağdan gelişen atakta, kendisine gönderilen alda at cinsinden pası değerlendiren Endri Çekiçi, plase bir vuruşla takımını 0-1 öne geçirdi.
20. dakikada ceza sahası dışında topla buluşan Mina şutunu çekti Bifouma’ya da çarpan top ağlara gitti. 1-1 
33. dakikada kullanılan köşe vuruşuna yükselen Jahovic’in vuruşunda top auta gitti. 
42. dakikada sağdan gelişen atakta ceza sahası içine giren Fofoana pasını Bifouma'ya aktardı onun vuruşunda savunmaya çarpan top kalecide kaldı. 
Bu golden sonra rakibin kalabalık orta sahası ve defansını bir türlü geçemeyen Yeni Malatyaspor’un mağlup durumu 7 dakika sürdü ve maçın 20.dakikasında durumu 1-1 e taşıyan Yeni Malatyaspor’un golü geldi.
Bu dakikada topla rakip sahaya yaklaşan Mina oldukça sert vurdu. Bifuma’nın  sırtına da çarpan şut, kalecinin solundan filerlerle buluştu.
Daha sonraki dakikalardan 42.dakikada Yeni Malatyaspor mutlak golden oldu. Ceza sahası içine giren Fofoana pasını Bifouma'ya aktardı onun vuruşunda savunmaya çarpan top kalecide kaldı. 
İlk 45 dakika 1-1 sona erdi.
2.YARI
Ahmet İldiz ve  Guılherme’nin oyuna girmesiyle Yeni Malatyaspor’da hareketlilik gözlendi.
60.dakikada  Guılherme ceza sahasına pasını gönderdi. Jahovic ceza sahasında düşürülünce, hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Jahovic kaleciyi bir köşeye, meşin yuvarlağı diğer köşeye göndererek Yeni Malatyaspor’u 2-1 öne geçirdi.
74.dakikada ise beklenmedik anda Olimpijia’nın golü geldi. Sağdan ortalanan top seke seke cezasahasında arka direğe kadar geldi. Orada bulunan Stafan ser vurdu ve durumu 2-2 ye taşıdı.
Müsabakada bu gollerle 2-2 sona erdi.
HAKEMLER: Joao Pinheiro xx, Rui Tavares xx, Brunu Rodrigues xx 
YENİ MALATYASPOR: Fernolle, Hadebe, Chebake, Erkan Kaş, Mina, Fatih Aydın, Murat Yıldırım, Bifuma, Donald, Fofana ve Jahovic

OLİMPİJA LJUBLJİNA: Vidmar, Frank, Miral, Eric, Endri, Goran, Stefan, Tomislav, Ante, Marıo, Asmir

Okuyucu Yorumları
GD6JD
Maçın galibi yok