05 Kasım 2018 Pazartesi, 15:47
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Malatya’daki Bomba Yüklü Araçla İlgili 5 Gözaltı...
Malatya’daki Bomba Yüklü Araçla İlgili 5 Gözaltı...
Malatya’da İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şüphe üzerine uygulama noktasında durdurulan BDP'li eski başkanın aracında patlayıcı madde ile fünye ve uzaktan kumanda ele geçirildi. Düzenekte yaklaşık 28 kilo patlayıcı elde edildi. Ele geçirilen patlayıcılar, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi. Bombalı aracın bağlantıları ile ilgili Diyarbakır'da yapılan operasyonda ise 4 kişi yakalandı. Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şüphe üzerine durdurularak arama yapılan bir araçta bomba düzeneği bulundu. Düzenekte yaklaşık 28 kilo patlayıcı elde edildi.
 
Malatya-Elazığ Karayolu üzerinde Emniyet ekipleri tarafından oluşturulan uygulama noktasına gelen İstanbul plakalı bir araç şüphe üzerine güvenli bir alana alınarak arama yapıldı.
 
 Yapılan incelemede, aracın yakıt deposunda bomba düzeneği fark edildi. Aracın içerisine gizlenmiş vaziyette 31 paket ‘Petn’ olduğu değerlendirilen patlayıcı madde ile 2 adet kumanda ve 4 adet fünye ele geçirildi. 
 
İncelemede bomba düzeneği için yaklaşık 28 kilo patlayıcı madde kullanıldığı tespit edildi.
 
Otomobil sürücüsü Diyarbakır Hani nüfusuna kayıtlı A.R.U. (39) isimli şüpheli gözaltına alınırken, araç ise güvenli bir bölgeye çekildi. Araç sahibi A.R.Ü'nün 2012 yılında Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi BDP İlçe Başkan Yardımcısı görevini yürüttüğü belirlendi.
 
Ele geçirilen patlayıcılar, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi. Konu ile ilgili emniyetten yapılan açıklamada Malatya- Elazığ yolu uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan kontroller neticesinde, araç İçerisinde yapılan aramada 30 paket plastik patlayıcı olduğu değerIendirilen 28.26 kg beyaz renkli madde. -2 adet alıcı, 1 adet üzerinde tuş takımı ve kullanım bilgilerinin bulunduğu verici cihaz -5 adet elektrikli fünye -1 adet 9 volt ve , 3 adet 1.5 volt kalem pil ele geçirilmiştir. Araç içerisinde sürücü olarak bulunan ve gözaltına alınan şahsın yapılan üst aramasında 6985 TL para, başka şahıslar adına banka kartları çeşitli kartvizitler ve cep telefonu ele geçirilmiştir. Araç ve şahıs ile ilgili olarak gerekli inceleme ve araştırmalar devam etmektedir" denildi. 
 
Bombalı aracın bağlantıları ile ilgili Diyarbakır'da yapılan operasyonda 4 kişinin yakalandığı belirtilen açıklamada, "olayla ilgili detaylı soruşturma devam etmektedir" denildi.
 
Okuyucu Yorumları
OLESL
Malatya’daki Bomba Yüklü Araçla İlgili 5 Gözaltı...