05 Ağustos 2019 Pazartesi, 12:50
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Malatya'dan İbrahim Zekzeki'ye Destek
Malatya'dan İbrahim Zekzeki'ye Destek
Kürecik NATO üssüne Hayır İnisiyatifi; "Nijerya'da on yıllardır barışçıl bir söylemle faaliyet gösteren ve milyonlarca taraftarı olan öz Muhammedi İslam'ın temsilcisi Şeyh İbrahim Zekzeki ve hareketi; Siyonist İsrail ve Suudi Amerika tarafından desteklenen zalim Buhari yönetimi tarafından sindirilmek ve yok edilmek isteniyor" diyerek açıklama yaptı. Malatya Soykan Meydanında toplanan Kürecik NATO üssüne Hayır İnisiyatifi üyeleri tarafından, "Şeyh İbrahim Zekzeki'ye" destek olmak amacıyla basın açıklaması yapıldı.

Zehirlenen Şeyh İbrahim Zekzeki tedavi edilmezse hayatını kaybedecek diyen ve insiyatif üyeleri adına bir açıklama gerçekleştiren Oğuz Arslan ilk olarak NATO Üslerinin kapatılmasını talep ederek şunları söyledi; "NATO, Türkiye'nin 67 yıldır koşulsuz desteğine karşılık ülkemize her konuda köstek olmaya devam ediyor. NATO'nun kuruluş tarihinden bu yana Türkiye'ye hiçbir katkısı ve desteği bulunmuyor. 1952 yılından beri NATO üyesi olmasına rağmen sözde müttefikleri ABD ve AB ülkeleri tarafından sırtından hançerleniyor. En önemli üsleri topraklarımızda bulunan NATO, ne terörle mücadelede, ne Kıbrıs Barış Harekâtı'nda ne de diğer konularda hiçbir zaman Ankara'nın yanında olmadı. NATO. Türkiye'deki askeri darbelerde hep başrol oynadı. ABD ve NATO hem S-400 ve hem de F-35 konusunda Türkiye'nin aleyhinde kararlar aldı. ABD F-35 projesinden Türkiye'yi çıkardı ve eğitim gören pilotların Türkiye'ye dönmesini istedi. ABD bu kararıyla ülkemizi milyarlarca dolarlık zarara soktu. NATO aynı zamanda Siyonist İsrail'in arka plandaki en büyük destekçisidir. NATO, İslam dünyasına da kan kusturdu; Afganistan, Irak ve Libya'nın parçalanmasında başrolü oynadı. NATO'nun kirli tarihi sadece bununla da sınırlı kalmadı. 90'lı yılların ortasında Bosna Hersek'te yaşanan soykırıma sessiz kalan hatta Müslümanların öldürülmesine göz yuman NATO, hem içerideki hem de bölgedeki askeri üsleriyle uzun zamandır Türkiye'nin geleceğini tehdit eder konuma geldi. İşte bu yüzden Siyonist İsrail'e koruma sağlayan Kürecik NATO Radar Üssü ve ABD'nin bölgemizdeki operasyonlarının yönetildiği İncirlik başta olmak üzere ülkemizdeki 28 NATO üssü bir an önce kapatılmalı, NATO'dan çıkma süreci başlatılmalı ve ABD ile stratejik ortaklığa son verilmelidir. Malumunuz olduğu üzere biz, 'Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi' olarak Şubat ayından bu yana her ayın ilk cumasını 'NATO'ya Ve Üslerine Hayır Cuması' olarak ilan ettik ve bu konu ile ilgili olarak her ay basın açıklamaları düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz inşallah. Bir sonraki basın açıklamamız 6 Eylül Cuma günü yine burada olacak. Biz, tüm siyasi partileri ülkemizin NATO'dan çıkması ve üslerin kapanması yönünde ortak irade göstermeye ve karar almaya; ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarım, âlimleri, aydınları ve kanaat önderlerini bu konuda toplumu cesaretlendirecek açıklamalar yapmaya davet ediyoruz"

"SİNDİRİLMEK VE YOK EDİLMEK İSTENİYOR"

Şeyh İbrahim Zekzeki'ye dstek olunmasını talep eden Arslan; "Ülkesine dayatılan emperyalist ve Siyonist projelere karşı koyan, Kudüs sevdalısı, asrımızın Bila-i Habeşi'si Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zekzeki ve hanımı yaklaşık dört yıldır hukuksuz bir şekilde hapiste tutuluyor. Nijerya'da on yıllardır barışçıl bir söylemle faaliyet gösteren ve milyonlarca taraftarı olan öz Muhammedi İslam'ın temsilcisi Şeyh İbrahim Zekzeki ve hareketi; Siyonist İsrail ve Suudi Amerika tarafından desteklenen zalim Buhari yönetimi tarafından sindirilmek ve yok edilmek isteniyor.

Siyonist İsrail ve Suud uşağı zalim Nijerya rejimi daha önceki yıllarda Şeyh Zekzeki'nin düzenlemiş olduğu Dünya Kudüs Günü ve Aşure merasimlerine vahşice saldırarak Şeyh'in 6 oğlu ile birlikte binden fazla Müslüman'ı hunharca şehit etti. Zalim Nijerya rejimi, İslam ümmetinin kahraman evladı Şeyh İbrahim Zekzeki'ye, onun şerefli ailesi ve milyonlarca takipçisine yönelik sürdürdüğü zulümlerine bir yenisini daha ekleyerek, hanımıyla birlikte yıllarca hapishanede tuttuğu Şeyh İbrahim Zekzeki'yi zehirleterek büyük bir insanlık suçu işledi.

Öyle ki, Şeyh İbrahim Zekzeki zehirlenmenin etkisiyle, şahadetin eşiğine gelmiş olup acilen tedavisi yapılmazsa, hayatım kaybedecek duruma geldi. Ayrıca Şeyh'in son sağlık kontrollerinde kafatasında bir kurşun tespit edildi. Buna rağmen Nijerya Yüksek Mahkemesi, Şeyh Zekzeki ile ilgili vereceği kararı sürekli erteliyor. Mahkeme şimdi de kararını 5 Ağustos'a erteledi. Bu arada zalim Nijerya rejiminin, Boko Haram gibi tekfirci terörist örgütlerle uğraşmak yerine Şeyh Zekzeki'nin hareketini terörist ilan etmeye hazırlanması ülkedeki Hıristiyanların bile itirazına sebep oldu. Anayasal suç işleyen mahkemenin bir an önce Şeyh İbrahim Zekzeki'yi serbest bırakmasını ve tedavi için yurt dışına çıkma yasağını kaldırmasını istiyoruz. Buradan Dünya kamuoyunu, BM'yi, hükümeti ve insan hakları kuruluşlarını Şeyh Zekzeki'ye destek vermeye çağırıyoruz" dedi.

Okuyucu Yorumları
SPHWO
Malatya'dan İbrahim Zekzeki'ye Destek