23 Eylül 2019 Pazartesi, 12:19
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Malatya'ya Restoran Zinciri Şube Açtı
Malatya'ya Restoran Zinciri Şube Açtı
Ulusal düzeyde hizmet veren restoran zinciri şube açtı. Yoğun kalabalık eşliğinde açılışı yapılan restoran Hilton otelinin ön kısmında bulunan mekânlarda Malatyalılara hizmet verecek.   Ulusal düzeyde hizmet veren restoran zinciri Malatya'da da şubesini açtı. Restoran zincirinin açılışına MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, MTB başkanı Ramazan Özcan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış ve kurdele kesim töreni öncesinde bir değerlendirme yapan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu; "Marka zinciri bir restorandı Malatya'mıza getirdikleri için ben Orhan Yıldız ve Harun Tan kardeşimize teşekkür ediyorum.  Bu notada Malatya'ya ya ciddi anlamda katma değer sağlıyorlar. Malatya'mızın da güzide bir noktasında hizmet verecek. Umut ediyoruz açılan bu restoran lezzetiyle Malatyalılara hizmet verirken, Malatyalılarda buradan istifade ederler. Kazançlarının bereketli olmasını diliyorum" dedi.

 Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ise; " İşletmenin hayırlı olmasını dilerken, bol bereketli rızıklar kazanmasını Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerinde bulundu.  

"BİRÇOK KİŞİ EKMEK YİYECEK"

Açılan işletme ile birlikte birçok kişi buradan ekmek yiyecek diyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise; "Orhan ile Harun beyin birlikte çıktıkları bu yolda Malatya'ya güzel bir yatırım yapmışlar kendilerini tebrik ediyorum. Bu yatırımın Malatya'ya, burada yararlanan müşterilere ve bu yatırımı yapan kardeşlerime hayırlı olmasını temenni ediyorum. Malatya'nın sekmen atlaması anlamında bu tür zincir mağazaların ve hizmet mekânlarının olması Malatya açısından bir artıdır. Malatyalılarda bunu kıymetini biliyorlar. Ben biliyorum ki, iş yeri açmak kolay bir hadise değil. Ben İŞKUR'da il müdürlüğü de yaptım. Bir kişinin şuanda istihdam maliyeti 150-200 bin civarında bir rakama tekâmül ediyor. Şuanda zannedersen bu işletmeden 10-15 kişi ekmek yiyecek. Böyle bir hizmeti Malatya'mıza sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Son olarak ise MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu'da; " Açılışın ahilik haftasına denk gelmesi önemli. 20 kişiye aş ve iş verilecek. Yine bayrakları yapan, bu vatanı bize vücutlarındaki bir parçayla, verdikleri gazilik unvanıyla gaziler haftasına denk gelmesi vesilesiyle gaziler haftasını da tebrik ediyorum. Cenabı Allah Bizlere güç versin, devletimize ve milletimize zeval vermesin. Nice nice böyle güzel açılışlarla Malatya'mızı marka şehir haline getirip daha yaşanılabilir, sürdürülebilir bir şehir yapmak arzusundayız" diye konuştu.

 İşletmeyi Malatyalıların hizmetine sunan Orhan Yıldız ve Harun Tan ise, açılışta kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiler.

 Yapılan konuşmaların ardından restoran kurdele kesimi ile Malatyalı vatandaşların hizmetine girdi.    

 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi  
Etiketler: Malatya'ya, Restoran, Zinciri, Şube, Açtı,
Okuyucu Yorumları
YVN2V
Malatya'ya Restoran Zinciri Şube Açtı