07 Ocak 2019 Pazartesi, 13:33
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
MHP, 2 metropol ilçeden birisini istiyor
MHP, 2 metropol ilçeden birisini istiyor

MHP Malatya İl Teşkilatı, 31 Mart seçimlerinde Malatya’nın 2 metropol ilçelerinden birisini istiyor. Ya Battalgazi Belediyesi ya da Yeşilyurt Belediyesinden birisini istediklerini dile getiren MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, önemli açıklamalarda bulundu. 

31 Mart yerel seçimlerine adım adım yaklaşıldıkça, siyasiler de yavaş yavaş seçim çalışmalarına başladı. İlçe belediye başkan adaylarının henüz belli olmadığı Malatya’da, hangi belediyeye hangi partinin aday göstereceği konuşulurken, BUSABAH gazetesine konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, seçim çalışmaları hakkında bilgiler vererek, önemli açıklamalarda bulundu.

Şu anda MHP’nin suskunluk içerisinde olmadığını dile getiren Başkan Kaya, Genel Başkanlarının aldığı bir kararla AK Parti’yle 30 büyükşehirde ittifak söz konusu olduğunu söyledi.

İLÇELERDE ADAYLARIMIZI GÖSTERECEĞİZ

İlçe belediye başkan adaylarının Ocak ayının 5’ine (bugün) açıklanabileceğini dile getiren Başkan Kaya, “Genel Başkanımız yine sıkıntı olan ilçelerde dahi AK Parti’yle ittifak yapacağımızın işaretlerini verdi. Bu nedenle suskunluk içerisinde değiliz. Bizim büyükşehirlerde, Malatya’da bunun içerisinde ittifak yapılacağı,bugün veya yarın netleşir. İlçelerde adaylarımızı göstereceğiz. Malatya’nın 13 ilçesinde aday adaylarımız var. Onlar da yanılmıyorsam ya i ayın 5’i itibariyle açıklanacak. Eğer ayın 5’inde açıklanmazsa Genel Merkezi’miz bunu biraz daha uzatabilir. Kısa süre içerisinde ilçe belediye başkan adaylarımız belli olacak. Onlar da kısa sürede belli olduktan sonra biz seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

ALINAN HER TÜRLÜ KARARA UYMAK ZORUNDAYIZ

2 metropol ilçede bir pazarlık olup olmadığını da açıklayan Başkan Kaya, şunları kaydetti:

“Bize de gelen duyumlar var. Bunlar net değil. Mahalli İdarelerden Sorumlu Teşkilat Başkanımız, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadi Durmaz Bey’le, AK Parti’nin Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, bu konular üzerinde çalışıyorlar. Şu an konuşmak için biraz erken. Ama inşallah bizim de temennimiz merkez ilçelerden bir tanesini MHP’ye verilirse çok güzel olur. Bu Battalgazi olur, Yeşilyurt olur çok da fark etmez. Bu gönlümüzden geçiyor ama Genel Merkez’imizin aldığı her türlü karara biz uymak zorundayız. Çalışmalar devam ediyor. İnşallah ilerleyen günlerde onlar da netleşmiş olacak. Genel Merkezi’mizin aldığı karar teşkilatlara emirdir, bu emri bir fiil uygularız. Hem belediye başkan hem de Meclis üyesi aday adaylarımız sahada çalışıyorlar. Yeşilyurt İlçe Teşkilatımıza Meclis üyesi müracaatında bulunan kardeşlerimizin yüzde 90’ını üniversite mezunu ve olaya hakim. Bu bizim için ve Yeşilyurt için bir sevinç kaynağı. Bu arkadaşlarımız sahada çalışıyorlar. İnşallah adayımız belli olduktan sonra yine aday adaylarımız, meclis üyesi aday adaylarımız, meclis üyelerimiz teşkilat olarak topyekun Yeşilyurt’u alacağız diye çalışacağız.”

Okuyucu Yorumları
SOHVO
MHP, 2 metropol ilçeden birisini istiyor