24 Haziran 2019 Pazartesi, 14:35
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Milyonluk Tesis Sular Altında Kaldı
Milyonluk Tesis Sular Altında Kaldı
Malatya’nın Kale ilçesinde Belediye tarafından yaptırılan ve bölgenin en büyük mesire alanı olarak duyurulan Kale Mesire alanı projesi tamamen Karakaya Baraj gölüne gömüldü.  

Kale Belediyesi büyük bir reklam yaparak duyurduğu Mesire alanı projesi aniden yükselen Karakaya Barajı suları tarafından adeta yutuldu. Kale ilçe girişinde dere yatağına dolgu yapılarak inşa edilen Millet Bahçesinin devamında Karakaya Barajının çekilen su alanına inşa edilen Mesire alanı 30 dönümlük alana inşa edildi. 30 Adet Kamelya ve barbekü, Sosyal tesis, Mescit, Lavabo, WC ve yeşil alanların inşa edildiği alanda hiçbir mühendislik yapılmadan gelişi güzel inşa edilen Mesire alanı projesinde baraj gölündeki suyun yükselebileceği hiç hesaplanmadı. Bu yıl artan yağışlar nedeniyle Karakaya Baraj gölünde su seviyesi son kota kadar yükselince, Kale Belediyesinin milyonlarca lira harcayarak yaptığı mesire alanı tüm donanımlarıyla suya gömüldü. Mesire alanına asılan Türk Bayrağı ile Kale Belediyesi bayrağı baraj gölünün ortasında kaldı.

“İLÇEDE KANALİZASYON YOK MESİRE ALANI YAPTILAR”

Yaklaşık 5 milyon lira harcanarak yapılan Mesire alanının su altında kaldığını, Millet Bahçesinin ise dere yatağına yapıldığını ifade eden Kale ilçesi sakinleri “su kotunun bulunduğu yere bu yatırımı yapmayın su bir gün gelir yutar dedik. Bizimle dalga geçtiler, şimdi bizim paramızı suya gömüp gittiler. Yukarıdaki Karayolu kenarındaki Millet Bahçesi de dere yatağına yapıldı, yarın dereden sel gelirse orası da aynı tehlikeyi yaşar. Suyun şakası olmaz. Bakın Kale ilçemizin kanalizasyonu yok, ilçe merkezinde kanalizasyon yok, köylerde de kanalizasyon yok. Düşünün bunlar gitmiş suyun altına kalınacak yere mesire alanı yaptılar. Önce Kale ilçesinin kanalizasyonunu yapın, atık su parası alınıyor ama kanalizasyon yok. Belediye binasının olduğu yerde dahi kanalizasyon yok. Kale’yi bu ayıptan kurtarın” diye konuştular.

Okuyucu Yorumları
C91F8
Milyonluk Tesis Sular Altında Kaldı