03 Aralık 2018 Pazartesi, 11:10
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
PARK SORUNU GİDEREK BÜYÜYOR
PARK SORUNU GİDEREK BÜYÜYOR

Parkmetre uygulaması bitti, ama yeterli otopark olmadığı için çile bitmedi. Şehir merkezindeki sıkışık trafiğe bir de park edememe sıkıntısı eklendi. Esnaflar kendi işyerlerinin önüne çalıştıkları alanın malzemelerini koyarak, kaldırım yanındaki park yerlerine otopark yapılmasına engel oluyor. Bu da zaman zaman esnaf ve vatandaşı karşı karşıya getiriyor.

Malatya’da parkmetre uygulaması Malatya Belediyesi tarafından 1 Mart 2012 tarihinde başlatılmıştı. Bu uygulama Malatya Belediyesi tarafından ana cadde ve sokaklarda trafik ve park anlamında rahatlama sağlaması amacıyla hayata geçirilmişti ancak öyle olmadı daha çok sorun yaşandı. Yaklaşık bir ay önce parkmetre uygulamasına son verildi. Vatandaşta parkmetre uygulamasına her defasında karşı çıkmıştı. Yetkililerin elini taşın altına koyup otopark yapmalarının isteyen vatandaş Malatya merkezde 5-6 noktaya otopark istiyor.

PARKMETRE BORCUNDAN İCRALIK OLANLAR VAR

Vatandaş parkmetre yerine otopark istiyor. Bu isteklerini sürekli yineleyen vatandaşlar, otopark sorununa çözüm olarak Malatya merkeze otoparklar yapılmasını istedi. Cemal Akın’ın belediye başkanlığı döneminde son verilen Parkmetre, Ahmet Çakır’ın belediye başkanı döneminde yeniden başlatılmıştı. Malatya’da; trafik, otopark gibi sorunların yanına parkmetre cezalarının da eklenmesi vatandaşları bezdirmişti. Hatta parkmetre borcu yüzünden icraya verilenler bile oldu.

PARKMETRE KAVGASI CİNAYETLE SONUÇLANMIŞTI

30 Ekim 2018 tarihinde yaşanan parkmetre görevlisi ve bir vatandaş parkmetre ücreti yüzünden tartışmıştı. Tartışma cinayetle sonuçlanmıştı. Bu olayın ardından Malatya’da parkmetre kaldırılmıştı.

Şu an kent trafik ve ulaşım ekibiyle zabıtalar yeterli denetim yapmadığı için esnafların iş yerlerinin önüne sandalye,tezgah,çerez rafı gibi malzeme koydukları görülüyor. Böylece bazı esnaflar kaldırım yanındaki park yerlerine otopark yapılmasına engel oluyor. Bu tablo gösteriyor ki Malatya’ya bir an önce otopark yapılması şart.

Okuyucu Yorumları
74VA4
PARK SORUNU GİDEREK BÜYÜYOR