07 Ağustos 2019 Çarşamba, 13:41
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
POMEM'DE MEZUNİYET HEYECANI
POMEM'DE MEZUNİYET HEYECANI
Polis Meslek Yüksek Okulu 23. Dönem mezunlarını verdi. Mezun olan çiçeği burnunda polis memurları için mezuniyet töreni tertip edildi.  

Polis Meslek Yüksek Okulu (POMEM)'de gerçekleştirilen törene Vali Aydın Baruş, AK Parti Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kâhtalı, 2'inci Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hançeri Sayat, ilçe belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Müftüsü Veysel Işıldar, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, mezun olan polisler ve polis aileleri katılım sağladı.  

"ONUR DUYACAĞIZ"

Dönem Birincisi Ömer Demir, ülkeye hizmet etmekten onur duyacaklarını ifade ederek şunları söyledi; "Eğitim Merkezimizin 23’üncü dönemini başarıyla tamamlayarak emniyet teşkilatımıza katılacak olmanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Genç mezunlar olarak bu kutsal ilim ve irfan yuvasında Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, insan haklarına saygılı ve bu huşuları temel gaye edinen bizler aziz milletimize güvenlik hizmeti sunmaktan onur duyacağız"

"TOPLUMA ÖRNEK ŞAHSİYETLER YETİŞTİRİYORUZ"

Polis olarak topluma örnek şahsiyetler yetiştirme hedefinde olduklarını ifade eden POMEM Müdürü Faruk Nalçacı; "Bu anlamlı günün heyecan ve coşkusunu bizlerle paylaştığınız için şahsım, personelim ve öğrencilerim adına şükranlarımız sunarım. Merkezimiz eğitim faaliyetlerini en iyi şekilde yerine getirmek suretiyle özgüven sahibi, yanı zamanda kendisine güvenilen, olaylara objektif olarak yaklaşabilen, feda edeceğimiz milli ve manevi değerlerimize bağlı, topluma örnek olacak nitelikteki şahsiyetler yetiştirip teşkilatımıza kazandırmaya devam edecektir. 23. Dönem mezunlarımız Mart ayında başlayan yoğun bir program doğrultusunda devam eden eğitim süreçlerini bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktadırlar" dedi.  

 "FEDEKARLIĞA HAZIR OLUN"

'Bundan sonra, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden çok çalışmaya, kendinizden ve aile hayatınızdan fedakârlık etmeye hazır olunuz' Malatya Valisi Aydın Baruş; "Bugün, 383 kardeşimizi Türk Polis Teşkilatına kazandırmanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Tam 174 yıldır, şehirlerimizin asayiş ve güvenliğini, vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu sağlama görevini büyük bir fedakârlıkla yerine getiren Türk Polis Teşkilatımızda vazife almak üzere, zorlu eğitim süreçlerini tamamlayarak polis olmaya hak kazanan 23. Dönem Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerimizi tebrik ediyorum.   Temel hak ve özgürlüklerin vatandaşlarımızca her türlü tehdit ve kaygıdan uzak kullanılabilmesi için huzurlu bir ortamın sağlanması Devletimizin en temel görevlerindendir. Türk Polis Teşkilatı, köklü mazisinin verdiği tecrübe ve güvenle, Aziz Milletimizin asil değerlerinin kendisine ilham ettiği inanç ve irade gücüyle,    tarihi boyunca özgürlüklerimizin ve güvenliğimizin teminatı olmuş, huzurumuza ve kardeşliğimize yönelen her türlü tehdide karşı göğsünü siper ederek binlerce mensubunu Ülkemizin bütünlüğü ve beraberliği uğrunda şehit ve gazi vermiştir. Türk Polisi; Vatan, Millet ve bizi biz kılan mukaddes değerlerimiz için, gerektiğinde canını ve kanını feda etmekten kaçınmamış, demokrasimiz tehlike altında kaldığında Milli İradenin yılmaz savunucusu olmuştur. 15 Temmuz 2016’da, işbirliği yaptığı uluslararası güçlerle, Milletimize boyun eğdirmek, bağımsızlığımızı vesayet altına aldırmak, vatandaşlarımızı birbirine düşman ederek habis hayallerindeki köle düzenini kurmak isteyen FETÖ terör örgütüne karşı Türk Polisinin gösterdiği cansiperane duruş ve vermiş olduğu şehitler bu duruşun en bariz göstergesi olmuştur. 

Bundan sonra, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden çok çalışmaya, kendinizden ve aile hayatınızdan fedakârlık etmeye hazır olunuz. Sizlerin, Emniyet Teşkilatının mensubu olmanın manasını çok iyi idrak ettiğinize, size tevdi edilen görevleri tam bir disiplin anlayışı ve şuurlu bir çalışma idrakiyle yerine getireceğinize yürekten inanıyorum. Yeni görev yerlerinizin hayırlı olmasını diliyor, vazifelerinizde üstün başarılar elde etmenizi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Genç Polislerimizin Saygıdeğer Ailelerini; vatanımıza ve Yüce Milletimize sadakatle bağlı evlatlar yetiştirdikleri için tebrik ediyorum. Polis Kardeşlerimizin yetişmesinde emeği geçen Eğitim Merkezinde görevli bütün idareci ve eğitimci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Bu vesileyle, vatan ve millet uğrunda görev yaparken şehit olan emniyet mensuplarımızı rahmet ve minnetle anıyor, gazi olan kardeşlerimize sağlık ve şifa temenni ediyor, görevi başındaki tüm emniyet ve güvenlik teşkilatı mensuplarına üstün başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak:
 
Okuyucu Yorumları
B91F8
POMEM'DE MEZUNİYET HEYECANI