05 Ağustos 2019 Pazartesi, 12:51
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Servisçilerden "Yaş Sınırı" Talebi
Servisçilerden
Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, Servis araç yaşlarını gündeme getirirken, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'e çalışmalarında servisçiler olarak yanında olduklarını ifade etti. Ayrıca 20 Ağustos'ta servisçiler Ankara'da araç yaşlarının uzatılması için seslerini duyurmaya çalışacaklar.  

Servisçilerin sürekli olarak gündeme getirdiği, servis araçlarındaki yaş sınırlamasının düşük olduğu konusunu Malatya Servis Şoförleri Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Apaçık, yeniden gündeme taşıdı ve bakanları alana inmelerini istedi.

Oda binasında konu ile ilgili bire değerlendirme yapan Apaçık; "Sizlerin takip ettiği gibi yaklaşık iki yıldır okul araç yaşlarıyla ilgili bakanlık çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımızla TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken özellikle son aylarda üzerine düşerek kendisine yakışanı yapıyor. Dört bakanımız ve bazı büyük firmalar baskı yaparak yaş sınırlarına ağırlıklarını koymuşlardır. Sayın Palandöken, kendini yalnız hmesin Türkiye genelenindeki 40 temsilciliğimizle beraber 20 Ağustos günü Palandöken’i ziyaret ederek, Ankara’daki bakanlık binalarına giderek pankartlarımızı açacağız. Arkasında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Sayın Palandöken’de esnafın her zaman desteci olmuştur.  Ben açıkça söylüyorum. Sayın Bakanların ciddi anlamda sahaya çıkmalarını istiyorum. 100 bin km. bulmayan araçlar hurdaya ayrılıyor. Bu büyük bir milli servettir. Aynı zamanda esnaf ayakta duramayacak seviyeye gelmiştir. Birilerinin bu firmalarda hisselerimi var. Hisseleri yoksa çıksınlar sahada esnafı ciddi anlamda takip etsinler. Dikkate alsınlar. Bizle beraber gelsinler araçların bakımının neden yapılmadığının gerekçelerini biz kendilerine izah edip, açık ve net izah edelim. Milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkarıldı ki, Türkiye’deki gündemleri daha rahat takip edebilmek için mücadele edileceği söylendi. Ama görüş, öyle bir şekil ki milletvekilleri sadece maaşlarını almaktalar hiçbir yerde hiçbir şekilde takipçilikleri yoktur" dedi.

Okuyucu Yorumları
WTKZS
Servisçilerden "Yaş Sınırı" Talebi