11 Ocak 2019 Cuma, 11:17
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
TOKİ SAKİNLERİ SEMT POLİKLİNİĞİNE KAVUŞTU
TOKİ SAKİNLERİ SEMT POLİKLİNİĞİNE KAVUŞTU

TOKİ'de bulunan ve yakın zamanlarda Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanındaki binaya taşınan TOKİ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin Yavuz Selim Mahallesi'nde yer alan eski binası TOKİ Semt Polikliniği olarak hizmet vermeye başladı. Semt Polikliniğinde; İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Poliklinikleri ile üç diş polikliniği bulunuyor.

TOKİ’de bulunan ve yakın zamanlarda Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanındaki binaya taşınan TOKİ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Yavuz Selim Mahallesi’nde yer alan eski binası TOKİ Semt Polikliniği olarak hizmet vermeye başladı. Semt Polikliniğinde; İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Poliklinikleri ile üç diş polikliniği bulunuyor.

Yavuz Selim Mahallesi TOKİ İş Merkezi’nde hizmet veren Malatya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 26 Şubat 2018 Pazartesi günü Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Devlet Hastanesi) arkasındaki yeni binasında hizmet vermeye başlamıştı. TOKİ bölgesinde oturan vatandaşlarda diş hastanesinin binasının semt polikliniği olmasını istemişlerdi. Vatandaşların bu talebi hayata geçirildi.

RANDEVU ALINABİLİYOR

Konuyla ilgili Malatya Sağlık İl Müdürlüğünün yaptığı açıklamada şu bilgiler yer aldı:

“Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanemize bağlı olarak, TOKİ Semt Polikliniği, eski Ağız ve Diş Hastanesi binasında 7 Ocak 2019 tarihinde açılmış ve hasta kabulüne başlamıştır.

TOKİ Semt Polikliniğimizde dört ana branş olarak, İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Poliklinikleri ile Malatya Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne bağlı üç diş polikliniği de halkımıza hizmete açılmış olup; Röntgen, USG gibi radyoloji hizmetleri, laboratuvar hizmetleri, gebe takibi, NST hizmetleri de verilmektedir. Hastalarımız 182’den randevu alarak haftanın beş günü muayene olabilecektir.

TOKİ Semt Polikliniğimiz, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı dördüncü semt polikliniğimiz olup özellikle TOKİ, Yavuz Selim, Başharık, Hasan Varol, Cemal Gürsel mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımız başta olmak üzere, tüm Malatya halkına en iyi şekilde sağlık hizmeti sunacaktır.”

Okuyucu Yorumları
OLDSK
TOKİ SAKİNLERİ SEMT POLİKLİNİĞİNE KAVUŞTU