30 Kasım 2018 Cuma, 13:04
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
TSO Meclisi Toplandı
TSO Meclisi Toplandı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Kasım ayı meclis toplantısını, oda binasındaki 15 Temmuz Şehitler Salonu’nda gerçekleştirdi.  Toplantıya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun yanı sıra eski milletvekili Mustafa Şahin, Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı da katıldı.

Toplantının başında bir önceki ayın mizanı okundu ve oylanarak kabul edildi. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu, yönetim kurulunun çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra meslekte 30 yılı geride bırakan meclis üyelerine plaket takdim edildikten sonra gündem maddeleri görüşüldü.

Meclis Üyesi Mustafa Kanmaz’dan yönetime sorular

Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan meclis üyesi Mustafa Kanmaz, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun cevaplaması istemiyle bir dizi soru yöneltti.  Geçtiğimiz ay yapılan meclis toplantısında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın TOBB Üniversitesi’nde öğrenim gören bir Malatyalı öğrenciye 60 bin TL burs verildiğinin açıklandığını hatırlatan Kanmaz, öğrenim kredisinin sürekli verilip verilmeyeceğini ve bu öğrencinin kim olduğunu sordu. Kanmaz ayrıca şu soruları yöneltti:

“-Birinci Organize Sanayi Bölgesi’ndeki boş arsaların bir kısmını bazı yatırımcılara vermişsiniz. Bu arsalardan geriye kalan arsa var mı?

-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin de iştiraki olduğu, Odamızda şubesi bulunan Kredi Garanti Fonu var. Kredi Garanti Fonu, üyelerimize ipoteksiz kredi veriyor. Sizin döneminizde verilen krediler var mı? İş adamlarının kullanımına sunulan yüzde 10 faizli krediler kimler tarafından kullanılmıştır? Kullanılmadıysa neden kullanılmamıştır?

-TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan Birinci Organize Sanayi Bölgesi için Endüstri Meslek sözü almıştınız. Bu konuyla ilgili gelişme var mı?”

TSO Yönetim Kurulu, Mustafa Kanmaz’ın sorularına yazılı yanıt verilmesini kararlaştırdıktan sonra meclis toplantısı sona erdi.

Okuyucu Yorumları
PMETM
TSO Meclisi Toplandı