31 Mayıs 2019 Cuma, 13:55
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Yatırımın Tamamlanması 4 Milyonun Ucunda
Yatırımın Tamamlanması 4 Milyonun Ucunda
Malatya'da tamamlayıcı tıp alanında destek olması amacı ile açılması planlanan ve Son etap çalışmalarının sürdürüldüğü İspendere İçmeleri'nde çalışmaların, yatırımların bitirilmesi ve tamamen hizmete girmesi için 4 milyon TL'ye ihtiyaç duyulduğu bildirildi.  

Malatya'da Tamamlayıcı tıpta önemli bir destek sağlayacak İspendere İçmeleri, hem şifa merkezi, hem de geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında eğitim merkezi konumu taşıyacak olması nedeniyle büyük önem teşkil ediyor. Battalgazi Belediyesinin büyük destekleri ile ayağa kaldırılan içmelere şuana kadar 15 milyonluk yatırım yapılmış durumda. Yatırımların tamamlanması ve içmelerin tam anlamıyla hizmete girmesi ise 4 Milyon TL civarında bir paraya bağlı.

DAP İdaresi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İnönü Üniversitesi, Orman Su işleri Bakanlığı ve Battalgazi Belediyesi tarafından ortak olarak yürütülen proje kapsamında içmelerde hamam, havuz, kafeterya, çocuk parkları, gezi havuzları, su içme alanları ve sosyal donatı alanları, otel hizmetler gibi birçok hizmete ev sahipliği yapacak. Ayrıca İçmelerde, iç hastalıkları grubunda yer alan börek taşları, parazit, sindirim sistemindeki problemlerin giderilmesi noktasında şifa dağıtmaya devam edecek.

 Vatandaşlar, Malatya başta olmak üzere ülkenin bütün illerine şifa dağıtacak olan bu merkezin biran önce tamamlanıp, tam anlamıyla faaliyete girmesini, yapılan 15 milyonluk yatırımın boşa yapılmış olmamasını istiyor. Geçtiğimiz Günlerde de Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur'da, 'Biz hizmete hazırız, yatırımların ve çalışmaların bitmesini bekliyoruz' ifadelerine yer vermişti.

 

 

Kaynak:
 
Okuyucu Yorumları
52U82
Yatırımın Tamamlanması 4 Milyonun Ucunda