05 Ekim 2013 Cumartesi, 23:33
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
YENİ BİR TÜRKİYE İMAR EDİYORUZ”
YENİ BİR TÜRKİYE İMAR EDİYORUZ”
MALATYA (İHA) - AK Parti Malatya Teşkilatı, Ekim ayı İl Danışma Meclisi Toplantısını gerçekleştirdi.
Malatya Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi Toplantısına; AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Öznur Çalık, Cemal Akın ve Mustafa Şahin, AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, AK Parti İl ve İlçe Yönetimi, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.
İl Danışma Meclisi Toplantısında açılış konuşmasını yapan AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “3 Kasım 2002’de iş başına gelen hükümetimiz, 11 yıllık süreç içinde çok önemli reformlar gerçekleştirmiş, demokratikleşme yolunda çok cesur adımlar atmıştır. Partimizi kapatma tehditlerine rağmen yolumuzdan dönmedik. Tahriklere, kanlı provokasyonlara rağmen değişim iradesinden geri adım atmadık. Türkiye'nin bugün siyasi hakları her geçen gün genişleten, insan haklarını tahkim eden, adalette önemli adımlar atan bir ülkedir” dedi.
Tüfenkçi, Türkiye’nin geri dönülmez bir biçimde demokrasi istikametinde yürüdüğünü kaydederek, şunları söyledi:
“11 yıl boyunca demokrasi ve ekonomiyi paralel ilerlettik. Bundan sonra da aynı şekilde sürdürecek ekonomi ve demokrasiyi birlikte büyüteceğiz. Bütün bunlar yeni Türkiye'nin ayak sesleri, ‘Özgür Birey Güçlü Türkiye’ vizyonunun inşasıdır. AK Parti iktidarı insan hak ve özgürlükleri alanında attığı adımlar ile bir avuç vesayetçi kitlenin aksine ‘Sessiz Çoğunluğun’ devrimini gerçekleştirmektedir. Bir maraton olarak gördüğümüz bu süreçte açıklanan ‘Demokratikleşme Paketi’ bu hususta atılan önemli adımlardan biridir. Paketin Türkiye'yi siyasal, sosyal ve demokratik anlamda çok büyük hedeflere, çok büyük noktalara getireceğine inanıyorum.”
Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatya Belediyesi olarak önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Bizlere düşen AK Parti belediyeciliği, AK Parti hizmet anlayışına uygun olarak hizmetler üretmektir. Bu bir ekip işidir. Bu süreç içerisinde ekip olarak başladığımız bu yolda da 4,5 yılı dolu dolu geçirdik. Malatya’nın gelişmesi ve değişmesi anlamında çok önemli çalışmalara hep birlikte imza attık. Ve bu hizmetleri her geçen dönem, her geçen yıl daha ileri noktalara taşımak, daha çok hizmet üretmek temel hedefimiz oldu” diye konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı da, AK Parti felsefesini ve yapmak istediklerini anlattı.
Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında birçok değişimin yaşandığını kaydeden Fındıklı, “İçinde yaşadığımız ve şikayet ettiğimiz eski Türkiye’nin temel paradigması kutsal devlet üzerine kurulmuştu. Bir karma yapı içerisinde karma devletin bürokratik melekleriyle birlikte bir yapısı vardı. Ama biz biliyoruz ki, kursallık sadece Rabb’a aittir. Kendi zenginini yarattı. Gelir dağılımında adaleti kaybetti. Kendi kullanabileceği, kendi geleceğine tehlike görmediği kesimlere sermayesini aktardı. Kendisine hizmet edecek bürokrasinin önünü açtı. Tehlike gördüğü bazen solcuları, bazen Müslümanları, bazen başı kapalıları ezdi, silindirin altından geçirdi. Kendi medyasını oluşturdu. Hatta öyle yaptı ki, kendi sanatçılarını dahi kendisi oluşturdu. Hemşerimiz Ahmet Kaya’yı örnek verebilirim. Ahmet Kaya, bir ödül töreninde bir albüm yapıp, içerisinde de bir tane Kürtçe şarkı söyleyeceğini ifade etmişti. İşte kutsal devletin elemanları ve başta medya mensupları olmak üzere adamı hain ilan ettiler. Türkiye’yi ona dar ettiler. Eski Türkiye’de devlet kutsaldı, yeni Türkiye’de millet kutsaldır. Eski Türkiye’de kral bürokrat idi, yeni Türkiye’de kral ve hakimiyet sahibi millettir” şeklinde konuştu.
Yeni bir Türkiye kurduklarını ifade eden Fındıklı, “Dün kendisini sultan sanan, kral zanneden ve hatta kutsal devletin meleği zannedenlere, şimdi “millete secde edeceksiniz” diyoruz. Bu bir zihinsel değişim gerektiriyor. İnşallah bu zihinsel değişimi gerçekleştirmiş olacağız. Biz yeni bir Türkiye imar ediyoruz. Yeni bir Türkiye kuruyoruz. Onun temeli demokrasi, onun temeli insan hakları ve onun en kutsalı milletin biz zati kendisidir” ifadelerini kullandı.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
AK Parti Malatya Teşkilatı, Ekim ayı İl Danışma Meclisi Toplantısını gerçekleştirdi.
Okuyucu Yorumları
YVN2V
YENİ BİR TÜRKİYE İMAR EDİYORUZ”