21 Mayıs 2019 Salı, 14:10
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Yetimler İçin Yardım Eli Uzatın
Yetimler İçin Yardım Eli Uzatın
Yetimler Kervanı'ndan hayır sever vatandaşlara çağrıda bulunuldu. Yapılan çağrıda; " Ramazan ayı başkalarının derdini dert edinince, yoksulu, kimsesizi ve yetimi gözetince daha anlamlı olur" denilerek, yetim çocuklar için yardım desteği talep edildi.  

Dernek Binasında bir açıklama yapan Yetimler Kervanı Derneği Başkanı İhsan Çolak, Ramazan ayında yapılan hayrın önemine vurgu yaparak, derneğe kayıtlı olan yetim çocuklar için yardım talebinde bulundu.

Çolak yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Açlık, yokluk ve kimsesizlikle sınanan ve ümmete emanet olan Yetimlerin sesini duymanız gereken bir ay Ramazan. Tokun, açın halinden anlaması için bir fırsat, Varlıklar içinde yokluğu tanımaktır, Kalabalıklar içerisindeyken kimsesizliği gidermektir Ramazan. Bugün Ramazan'ın 15'ini idrak ediyoruz. Bu kutsal ayın bereketlenmesi için hep beraber iyilikleri çoğaltalım. Kalan 15 günlük sürede hayırda yarışalım. Etrafımızda yaşayan yoksula, kimsesize ve yetime el uzatıp onların da şefkatin ve merhametin elini hmelerine yardımcı olalım Çünkü bizim insanca yaşamamızın yegane yolu başkalarının acılarına kulak vermektir. Ramazan ayı başkalarının derdini dert edinince, yoksulu, kimsesizi ve yetimi gözetince daha anlamlı olur. Ramazanın huzurunun tüm alemi kuşatması için zekatlarınızı, fitrelerinizi, fidye ve sadakalarınızı Yetimler Kervanı aracılığıyla vermek isterseniz biz Ramazan ayı boyunca ve her daim bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmak için sizleri bekliyor olacağız"

 

Kaynak:
 
Okuyucu Yorumları
3ZS6Z
Yetimler İçin Yardım Eli Uzatın