Malatya Havadis

‘Dağın Şeyhi ve Sultan’ okurlarıyla buluştu

MALATYALI GAZETECİ DURAN ÖZKAN’IN İKİNCİ KİTABI OLAN 528 SAYFALIK ‘DAĞIN ŞEYHİ VE SULTAN’ ROMANI OKUYUCULARI İLE BULUŞTU.

‘Dağın Şeyhi ve Sultan’ okurlarıyla buluştu
28 views
04 Ocak 2022 - 17:30

Malatyalı Gazeteci Duran Özkan’ın ikinci kitabı olan 528 sayfalık ‘Dağın Şeyhi ve Sultan’ romanı okuyucuları ile buluştu.

Malatya Söz Gazetesi İmtiyaz sahibi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu üyesi Gazeteci Duran Özkan, tarihi bir gerçeklilikten yola çıkarak tarihi kurgu ile birleştirip, felsefi sürükleyici bir roman kaleme aldı. Okuyucular, romanın sayfaları arasında tarihsel gerçekliğe doğru yol alırken, kurgusal bir atmosferde felsefi gerçeklilikle buluşup zihinsel çıkarımlar yapabiliyor. Anadolu’nun kadim menkıbeleri felsefe ile harmanlanıp sayfalar arasında yeniden ışık bulup okur ile buluşuyor.

Özkan’ın romanında, okuyucuya farklı bir pencereden olaylar dizinine bakış sunuyor. Kitap bir yandan Mısır’ı fetih ederek halifelikte çift başlılığa son veren, ardından Kudüs’ü haçlıların elinden alan Selahaddin Eyyubi’yi; diğer yandan kurnaz, akıllı, bir o kadar da gözünü kırpmadan kralların, sultanların, vezirlerin öldürülme emrini veren, dağların zirvesinde kalelerde yaşamını süren Haşhaşiler’in Hasan Sabbah’dan sonraki en ünlü şeyhi Raşidüddin Sinan’ın yaşam öyküsünden kesitler sunuyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.