Malatya Havadis


İnönü Üniversitesi Yayınevi 4 yılda 140 eser yayınladı

KIZILAY’DAN, EN FAZLA SAYIDA BASILI KİTAP YAYIMLAYAN YAYINEVİ VURGUSU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İnönü Üniversitesi Yayınevi 4 yılda 140 eser yayınladı
40 views
13 Şubat 2021 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi Yayınevi’nin 4 yılda 140 eser yayınladığını söyledi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve İnönü Üniversitesi Yayınevi Komisyon Başkanı Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Er Tv’nin Gündem Özel programının canlı yayın konuğu oldu. İnönü Üniversitesi Yayınevi’nden canlı yayınlanan programda, 2017 yılında kurulan İnönü Üniversitesi Yayınevi’nin yayın sayısı ve hedefleri anlatıldı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi Yayınevi’nin üniversite yayınevleri arasında en fazla sayıda basılı kitap yayımlayan yayınevlerinin arasında olduğunu ifade etti. Bugüne kadar toplam 140 eser yayınlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, bu yayınların 126’sının basılı, 14’ünün ise elektronik olarak çıkarılarak bilim dünyasına kazandırıldığını kaydetti.

İnönü Üniversitesi Yayınevi tarafından yayımlanan eserlerin önemli bir kısmının İnönü Üniversitesi desteğiyle çıkarıldığına vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi Yayınevinin hedeflerine ve e-kitap, sesli kitap konularında hayata geçireceği projelere değindi.

İnönü Üniversitesi Yayınevi Komisyon Başkanı Prof. Dr. Cengiz Yakıncı ise yayınevinin kuruluş süreci, genel işleyişi ve yayın süreci hakkında bilgiler verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.