Malatya Havadis

İş birliği protokolü çevrim içi imzalandı

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ ÇEVRİM İÇİ İMZALANDI

İş birliği protokolü çevrim içi imzalandı
369 views
08 Aralık 2020 - 17:00

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile Etiyopya Samara Üniversitesi Rektörü Dr. Adem Borri Ondakie arasında eğitim ve kültür alanlarını kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

İnönü Üniversitesi tarihinde imzalanan ilk çevrimiçi protokol olma özelliğini taşıyan ve İnönü Üniversitesi Afrika Araştırmaları Merkezi (İNÜAFAM) Müdürü Dr. İsmail Söylemez koordinatörlüğünde yürütülen anlaşmanın, ilk 5 yılın ardından 5’er yıllık periyotlarla devam ettirilmesi planlanıyor. Eğitim ve kültür alanlarında ortaklık kurmayı amaçlayan iş birliği protokolü, akademik personel ve öğrenci değişimi, araştırmalar için kaynak paylaşımı, ortak projeler, ortak bilimsel toplantılar, sempozyumlar, paneller ile akademik bilgi ve veri paylaşımı gibi çalışmaları kapsıyor.

İşbirliği protokolüyle ilgili açıklamalarda bulunan İNÜAFAM Müdürü Dr. İsmail Söylemez, protokolün imzalanmasının ardından İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın Samara Üniversitesi Rektörü Dr. Adem Borri Ondakie ve ekibini pandemi sonrasında İnönü Üniversitesi’ne davet ettiğini belirtti. Söylemez, aynı şekilde İNÜAFAM’dan bir heyetin de pandemi sonrası Etiyopya Samara Üniversitesi’ne gideceğini böylece imzalanan iş birliği protokolünün sahada da pekiştirileceğini vurguladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.