Malatya Havadis

Kuyumcular 31 Aralık’a kadar yetki belgesi alacak

MALATYA TİCARET İL MÜDÜRÜ AHMET DEMİRBAĞ, MALATYA’DA 1 NOLU KUYUMCU YETKİ BELGESİNİ MALATYA KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI MURAT ÖZHÜSREV’E VERDİ.

Kuyumcular 31 Aralık’a kadar yetki belgesi alacak
85 views
29 Ekim 2021 - 12:50

Kuyumculuk mesleğinde yeni dönemde artık sadece yetki belgesi olan işletmeler altın ticareti yapabilecek. Yetki belgesi için ustalık şartı aranan işletmelerin belgelerini 31 Aralık’a kadar alması gerekiyor.

Malatya Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ, Malatya’da 1 Nolu Kuyumcu Yetki Belgesini Malatya Kuyumcular Odası Başkanı Murat Özhüsrev’e verdi.

Malatya Kuyumcular Odası Başkanı Murat Özhüsrev, altın ticaretinin güvenli bir ortamda yapılması, meslekte nitelikli insan kaynağının artırılması hedeflendiği yetki belgesi ile ilgili uygulamanın hayata geçirildiğini belirterek, “Kuyumcu yetki belgesi için son başvuru tarihi 31 Aralık 2021 olarak açıklanmıştı. Malatya’da kuyumcu esnafımız bu konuda hazırlıklarını yaptı. Ticaret İl Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde süreci yürütüyoruz. Yetki belgesi için en önemli şartlarından bir tanesi de bu işi yapan esnafın mutlaka bir ustalık belgesi olması gerektiğidir. Belirlenen tarihe kadar Malatya’da tüm kuyumcu esnafımız yetki belgesini alarak hizmetini sürdürecektir” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.