Malatya Havadis

Malatya Mimarlar Odası’ndan kentsel dönüşüme destek

MİMARLAR ODASI MALATYA ŞUBE BAŞKANI YUNUS EMRE FİDANEL, YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NİN TURGUT ÖZAL MAHALLESİ’NDE BAŞLATTIĞI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ DESTEKLEDİKLERİNİ BELİRTEREK, “AYNI ÇALIŞMANIN DİĞER MAHALLELERİMİZDE DE BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ” DEDİ.

Malatya Mimarlar Odası’ndan kentsel dönüşüme destek
141 views
14 Kasım 2020 - 16:20

Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanı Yunus Emre Fidanel, Yeşilyurt Belediyesi’nin Turgut Özal Mahallesi’nde başlattığı kentsel dönüşüm projesini desteklediklerini belirterek, “Aynı çalışmanın diğer mahallelerimizde de bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz” dedi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanı Yunus Emre Fidanel, oda olarak kentte ki yapılaşmayla ilgili tüm çalışmaları takip etmeye devam ettiklerini belirtti. Öncelikli sorumluluklarının kentsel dönüşüm programlarının hızlandırılması olduğunu ev bunun için de tüm gayretleri ile çalıştıklarını belirten Fidanel, “Mimarlar Odası öncülüğünde oluşturulan kentsel dönüşüm komisyonu, Malatya’mızdaki eski yapıların tespit edilmesi ve dönüşümünü hızlandırmak adına dosya hazırlamaktadır. Dosya hazırlıkları tamamlandıktan sonra kurumlarımıza göndereceğiz ve sunum yapacağız. Bir an önce hazırlıklar tamamlanıp sahaya çıkılmalı ve fiilen uygulamaya başlanmalıdır” dedi.

Bu kapsamda Yeşilyurt Belediyesi’nin Turgut Özal Mahallesi’nde 8 ay önce başlattığı dönüşüm programının tamamlandığını ve eski yapıların yıkımına başlanıldığını anımsatan Fidanel, “Bizde Mimarlar Odası olarak çalışmaları yerinde incelemek için sahadaydık. Bu programın kısa sürede tamamlanıp uygulamaya geçilmesi çok büyük bir başarıdır. Bu anlamda sayın başkan Mehmet Çınar’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı çalışmanın diğer mahallelerimizde de bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.