Malatya Havadis

Malatya’da 5 su kanalına korkuluk yapılacak

BU YIL SONUNA KADAR TAMAMLANMASI PLANLANAN KORKULUKLAR SAYESİNDE, YERLEŞİM YERLERİNİN KANALDAN KAYNAKLI CAN VE MAL GÜVENLİĞİ SAĞLANMIŞ OLACAK.

Malatya’da 5 su kanalına korkuluk yapılacak
29 views
12 Ocak 2022 - 11:10

Malatya’da toplam 14 bin 750 metre uzunluğunda 5 su kanalına korkuluk yapılacak

Akçadağ İlçesi Suçatı Sulaması Koruyucu Tedbirleri işine ait sözleşme kapsamında, Suçatı Sulaması Ana Kanalına toplamda 4 bin 620 metre korkuluk ve harpuşta imalatı yapılacak.

Yine Akçadağ ilçesinde Sultansuyu Sulaması S-2 Ana Kanalı Koruyucu Tedbirleri işine ait sözleşme kapsamında, Sultansuyu Sulaması S-2 Ana Kanalına toplamda 4 bin 630 metre tek taraflı korkuluk imalatı yapılacak.

Darende İlçesi Gökpınar Sulaması Koruyucu Tedbirleri işine ait sözleşme kapsamında,Gökpınar Sulaması kanallarına toplamda 4 bin metre korkuluk ve harpuşta imalatı yapılacak.

Medik Şahnahan Sulaması A-B-C Ana Kanalları Koruyucu Tedbirleri işine ait sözleşme kapsamında, Medik Şahnahan Sulaması A-B-C Ana Kanalları üzerinde toplamda 2 bin 500 metre çift taraflı korkuluk ve harpuşta imalatı yapılacak.

Yazıhan İlçesi Sulaması Koruyucu Tedbirleri işine ait sözleşme kapsamında, Yazıhan Sulaması Ana Kanalında toplamda 3 bin metre korkuluk ve harpuşta imalatı yapılacak.

Sözleşmesi imzalanan ve bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan korkuluklar sayesinde, ana kanalı ve yedek kanalları civarındaki yerleşim yerlerinin kanaldan kaynaklı can ve mal güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.