Malatya Havadis

Malatya’da balık fiyatları esnaf ve müşteriyi memnun etti

MALATYA’DA BALIKÇI PAZARINDAKİ FİYATLAR HEM ESNAFI HEM DE VATANDAŞI MEMNUN EDİYOR. BİR ÖNCEKİ YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE, FİYATLARI YÜZDE 30 DOLAYINDA DÜŞEN HAMSİ VE İSTAVRİT YÜZ GÜLDÜRÜYOR.

Malatya’da balık fiyatları esnaf ve müşteriyi memnun etti
51 views
04 Şubat 2022 - 13:10

Malatya’da balıkçı pazarındaki fiyatlar hem esnafı hem de vatandaşı memnun ediyor. Bir önceki yılın aynı dönemine göre, fiyatları yüzde 30 dolayında düşen hamsi ve istavrit yüz güldürüyor.

Hamsi ve İstavrit’teki bolluk Malatya’da balıkçı esnafı ve vatandaşın yüzünü güldürürken, esnaflar satışlarda memnun olduklarını söyledi.

Balık fiyatlarının uygun olduğunu belirten pazar esnaflarından Fehmi Acet,” Küçük balık fiyatları bu sene uygun. Ucuz satıyoruz. Geçen yıl İstavrit’i 40-45 TL aralığında satışa sunuyorduk. Bu sene İstavrit’i 25 -30 TL aralığında satıyoruz. Küçük balıklarda genel olarak fiyatlar düşük” dedi.

Bir diğer balıkçı esnafı Ferhat Bulur ise geçen yıl 40- 45 TL aralığında satışa sundukları Hamsi ve İstavrit’in bu yıl 30 TL dolayında satışa sunulduğu kaydetti.

Balık fiyatlarındaki düşüşten memnun olduklarını kaydeden müşteri Hamdi Aslan’da vatandaşlara balık tüketmeleri önerisinde bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.