Malatya Havadis

Malatya’da üniversite sanayi işbirliği

İNÜKAR VE ESAM MALATYA İL TEMSİLCİLİĞİ ORTAKLIĞINDA DÜZENLENEN “GELECEĞİN DÜNYASI’NDA KİMYA” KONULU “ÜNİVERSİTE SANAYİ BULUŞMALARI”NIN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Malatya’da üniversite sanayi işbirliği
52 views
14 Şubat 2022 - 16:10

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından üniversite sanayi işbirliğine önem çerçevesinde toplantı düzenlendi.

İnönü Üniversitesi Kariyer Merkezi (İNÜKAR) ve Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Malatya İl Temsilciliği ortaklığında düzenlenen “Geleceğin Dünyası’nda Kimya” konulu “Üniversite Sanayi Buluşmaları”nın ilki gerçekleştirildi. Malatya OSB Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve Prof. Dr. Burhan Ateş ile Prof. Dr. Süleyman Köytepe’nin konuşmacı olarak katıldığı programa, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel, İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, Malatya OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, ESAM Malatya İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, merkezin amaçları arasında öğrencilere kariyer rehberliği ve danışmanlığı yapmanın yanı sıra onları iş hayatına hazırlamak ve sektörle buluşturmak gibi gayelerin yer aldığını belirtti. Yılmaz, ayrıca Organize Sanayi Bölgesinde içerisinde bulunan Malatya OSB Meslek Yüksekokulu’nda sanayicileri ağırlamanın önemine vurgu yaptı.

Kimyanın sektördeki durumu ele alındı

Prof. Dr. Süleyman Köytepe, kimyanın Türkiye’deki durumu ve sektör profili, malzeme bilimi ve bilimdeki gelişmeler, polimer bilimi, akademik çalışmalar ve sanayiyle olan ilişkileri ile çalışmalarını anlattı. Prof. Dr. Burhan Ateş ise konuşmasında kimyanın Türkiye’deki etkileri, biyo malzeme ve yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti.

Program soru cevap bölümü ve plaket takdiminin ardından son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.