Malatya Havadis


MTÜ’den işbirliği ve hizmet protokolü

MTÜ VE MALATYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ’NİN HİZMET SÖZLEŞMESİNİ MTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYSUN BAY KARABULUT VE MALATYA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ RECEP BENTLİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MTÜ’den işbirliği ve hizmet protokolü
91 views
24 Aralık 2020 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ), Arapgir Belediyesi arasında işbirliği, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ile de hizmet protokolü imzaladı.

İşbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Arapgir Belediyesi ile yapılan protokola, Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu imza attı. Düzenlenen protokolde MTÜ ile Malatya Arapgir Belediyesi arasında bölgenin gelişmesine ve yeni istihdam imkânlarının oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla başta yöresel ürünler olmak üzere Araştırma ve Geliştirme (ARGE) ve Ürün Geliştirme (ÜRGE) faaliyetlerini yürütmek üzere iş birliği protokolü yapıldı. İşbirliği protokolünde MTÜ başta yöresel ürünler olmak üzere tarafların uygun görülen alanlarda ARGE ve ÜRGE faaliyetlerini yürütmek üzere yöresel ürünlerin verimliliğinin ve iş istihdamının artması için akademik destek sağlayacak, yeni eğitim kursları açılması için destek sağlayıp akademik destek de vereceği belirtildi.

Gelirlerin yüzde 10’u öğrencilere burs olarak verilecek.

MTÜ ile Malatya Arapgir Belediyesinin AR-GE ve ÜRGE’sini birlikte yaparak geliştirdiği ürünlerden elde edilen gelirin yüzde 10’unun öğrencilere burs verilmesi için Malatya Turgut Özal Üniversitesini Geliştirme Vakfına verileceği belirtildi.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, MTÜ geliştirilen ürünlerin ambalaj, pazarlama ve uluslararası ihracatta ürünlerin reklam tanıtımını gerçekleştirip aynı zamanda pandemi süreciyle e-ticaret sektöründe destek vereceğini belirtti.

İşbirliği protokolü MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli tarafından imzalandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.