Malatya Havadis

Şahnahanlılar MTSO Başkanı Sadıkoğlu’na OSB teşekkürü

MALATYA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI OĞUZHAN ATA SADIKOĞLU’NUN GİRİŞİMLERİ SONUCUNDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE YAPILACAK TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 2’İNCİ ARITMA TESİSİ BÖLGE HALKINI DA MUTLU ETTİ. YILLARCA OSB’DEN AKAN ATIKSULARIN KİRLETTİĞİ ŞAHNAHAN’DAKİ VATANDAŞLAR BU GİRİŞİMDEN DOLAYI SADIKOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER.

Şahnahanlılar MTSO Başkanı Sadıkoğlu’na OSB teşekkürü
180 views
09 Ekim 2020 - 13:20

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun girişimleri sonucunda Organize Sanayi Bölgesine yapılacak Türkiye’nin en büyük 2’inci arıtma tesisi bölge halkını da mutlu etti. Yıllarca OSB’den akan atıksuların kirlettiği Şahnahan’daki vatandaşlar bu girişimden dolayı Sadıkoğlu’na teşekkür ettiler.

Malatya Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösteren sanayi tesislerine ait atık suların bırakıldığı Şahnahan Deresi, yıllardır bölge halkının en büyük sorunlarından biriydi. İnsan sağlığının da ciddi şekilde tehdit edildiği durum karşısında göreve gelir gelmez girişimlerini arttıran MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili bakanlıklarla görüşerek arıtma tesisinin kapasitesinin 2 kat arttırılması sağladı.

24 Eylül’de ihalesi yapılan artık su arıtma tesisinin yıllardır bölgenin yaşadığı sorunu çözeceğini belirten Şahnahan Mahalle muhtarı Mehmet Şimşek, yıllardır bu sorun için çalmadık kapı bırakmadıklarını belirterek, bölge halkının sesine kulak verdiği için Başkan Sadıkoğlu’na teşekkür etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.